Šestiletá hnědka Famous Valley (Famous Name), která loni srpnovým triumfem v Budapešti vytvořila nový český rekord v počtu vítězství v nepřerušené řadě a následně jej triumfem ve Zlatém poháru EŽ ještě vylepšila na plných 11, svou vítěznou sérii letos neprodlouží. Kvůli zranění čeká úspěšnou reprezentantku stáje Stanislava Chudáčka pauza a na dráze se objeví nejdříve v příštím roce.

 
"To, že sezóna začíná později, mělo a možná ještě bude mít nedobrý vliv na psychiku koní - koně byli nachystáni do dostihů o dva měsíce dříve, a tak si bohužel Famous Valley z bujnosti způsobila v boxu lézi," uvedl pro naše stránky klisnin majitel pan Stanislav Chudáček. "To stejné potkalo i Kristiana, takže v letošním roce žádný z nich běhat nebude a v příštím roce to není jisté. Jinak samozřejmě oba u trenérky Vocáskové zůstávají, pouze jsou nyní vyřazeni z tréninku," dodává Chudáček. 

Famous Valley dosud absolvovala 16 startů, polovinu na rovině a druhou v dostizích přes proutěné překážky. Na rovinách vyhrála 4 dostihy včetně jedničkové Karlovarské dvojnásobné míle, na překážkách získala 7 triumfů vrcholících jejím suverénním vítězstvím ve Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha a.s.

Čtyřletý valach Kristiano (Moonjaz), syn Chudáčkovi úspěšné reprezentantky Kristine (Kris Kin), loni zvítězil v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera (I.) a poté skončil šestý v Českém derby. Ještě lépe si vedl v Derby na Slovensku, kde obsadil druhou příčku, hlavu za vítězným Arcturusem (Fast Company). Po sezóně byl vyhlášen Nejlepším koněm českého chovu. (miv)

Související články:


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net