Torok Dalibor2Dalibor Török zažil včera v dostihovém sportu nový zážitek triumfem Monsieur Bachira ve steeplechase v Nancy.  Vítězství pro něho znamenalo nejen první trenérský úspěch na překážkách, ale také již druhé letošní vítězství na francouzské dráze. Požádali jsme ho proto o komentář ke včerejšímu dostihu a také zmíníme zástupce klasického ročníku DS Pegas, z nichž dva zahájili sezónu rovněž ve Francii.


Jaké jste měl včera pocity při sledování Monsieur Bachira v překážkovém dostihu?
Bylo to pro mne hodně adrenalinové. Překážky jsou pro mne novým odvětvím dostihového sportu a prožíval jsem tedy intenzivně celou dobu trvání dostihu. Hodně mi bušilo srdce a sledoval jsem napjatě každý skok. Musím říci, že jak Monsieru Bachir, tak Thomas Beaurain, podali excelentní výkon a jejich vítězství bylo pro mne velký zážitkem a velkou radostí.

Předpokládám, že potom, jak se Monsieur Bachir v Nancy výborně ukázal, budete s ním na francouzských závodištích pokračovat...
Ano, jak s ním, tak i s dalšími koňmi, bychom chtěli dále pokračovat ve startech ve Francii. Zatím jezdíme na menší závodiště, v Paříži je samozřejmě větší konkurence. Třeba se také jednou s koňmi do Paříže dostaneme, ale to je v tuto chvíli hudba budoucnosti. Pro mne je důležité zdraví koní, jejich pohoda a dobré výkony.

Před několika dny startovali ve Francii také tříletí Felix a Noble Clifs. Jste spokojený s jejich letošními prvními starty?
Felix přišel v dostihu koncem a tím mě potěšil. Z Noble Clifse jsem byl nejprve zklamaný, ale vydržel na čele dostihu 1400 metrů a to určitě nebylo špatné. Navíc oba samozřejmě startovali proti rozběhaným koním. Takže nakonec to byl, myslím, pro Noble Clifse dobrý přípravný dostih pro Velkou jarní cenu. Ale počítáme s ním i na delší distance, takže Velká jarní by měla být takovým odrazovým můstkem do derby.

Uvidíme ve Velké jarní ceně ještě  vašeho jiného svěřence?
Ano, měl by tam startovat i Gold Evasive. Jeho poslední dostih nebyl optimální, naháněl se tam s jedním ze soupeřů a pak mu to v závěru chybělo. Takže pro Velkou jarní cenu bude potřeba jiná taktika.

Chystáte se v nejbližší době s některým z koní do Francie?
Casper je přihlášený na 3. května do steeplechase v Nancy, kde by ho měl jezdit Jan Faltejsek. Po Prvomájové steeplechase bychom tedy měli hned odjíždět do Francie. A zřejmě také budou brzy ve Francii startovat Icar a Felix.

Jsme teprve na začátku sezóny a už máte dvě vítězství ve Francii a jedno v dostihu první kategorie. Určitě u vás panuje spokojenost...
Ano, spokojený  jsem, ale hlavně bych chtěl poděkovat panu inženýru Trávníčkovi. Naše výsledky v dostizích jsou odrazem toho, jaké nám vytváří výborné pracovní podmínky a také jak dobře funguje celý náš pracovní tým. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking