chuchle2Tradičními srovnávacími testy tříletých se staršími, tedy 37. Velkou ceny českého turfu a Velkou ceny Prahy, vyvrcholí první nedělní zářijové odpoledne na závodišti v Praze.  Přestože obě mají málo početná pole, a ve vytrvaleckém testu startuje jen jeden tříletý, je na co se těšit. Desetinovými favority dostihů jsou svěřenci trenéra Šavujeva Meandre a Zazou.

Na startu 550 tisíci korun dotované 37. Conseq Velké Ceny českého turfu je sedmička koní a mezi nimi jen jediný tříletek, třetí z Austrian derby Glavalino (Glavalcour). Absence špičkových tříletých vytrvalců týden po Saint Legeru je pochopitelná. Ze špičky starších koní chybí Trip to Rhodos (Rail Link) startující dnes v Listed v Baden-Badenu a také Omnibus (Da Xian), který se od prázdnin ze zdravotních důvodů na dráze neukázal. Předloňský vítěz Ceny Evropy Meandre (Slickly) se vrací do dostihového dění po více než půlroční přestávce po zimě a jaru stráveném v arabských emirátech. 

Pokud dokáže bělouš navázat na svou předchozí výkonnost, měl by být v cíli první. Potrápit ho ale můžou dvě "áčka", tedy Aztek a Autor. Aztek (Moonjaz) měl loni na podzim výbornou fazónu a letos vyhrál dva pomalejší vytrvalecké testy. V bratislavském Zlatém poháru prohrál o více než délku s Autorem (Authorized), kterého zastihl dostih ve výborné formě. Oba mohou pomýšlet na vítězství.

Naproti nim šel letos Donn Halling (Halling) s formou dolů a nevypadá jako adept na medailová místa. Cheeky Chappie (High Chaparral) se ve čtyřleté sezóně hledá, i když jeho poslední vystoupení ve Zlatém poháru nebylo špatné. Soupeře, které porazil, ale nepotvrdili příslušnost ke špičce. Dohlášený Fernando (Sabiango) vykazuje stoupající výkonnost, ale na tuto společnost asi zatím nebude stačit.


aztek
FOTO: Aztek a ž. Petr Foret budou obhajovat vítězství ve Velké ceně českého turfu

37. Velká cena Prahy CK Martin Tour má na startu ještě o jednoho účastníka méně. Polovinu startovního pole tvoří tříletí koně. Arslangirej Šavujev posílá na start zřejmě nejsilnějšího staršího a také nejsilnějšího tříletého koně v poli. Zazou (Shamardal) se rozběhl slibně v Lázeňské míli a dá se u něho předpokládat další progres. O pět let mladší Dashing Home (Dashing Blade) zatím v Česku nebyl horší než druhý a v Bratilavské míli bojoval o vítězství s Chardonney Tcheque (One Cool Cat). Chardonney je v letošní sezóně neporažený. Velká cena Prahy dosud pro něho byla zakletá, ze tří pokusů vytěžil nejlépe čtvrté místo v sezóně 2012.

Nyani Tomba (Excellent Art) se již dvakrát ve Velké ceně Prahy dobře umístil, ale letos bude muset přidat na výkonu. Třídový Tamarind Cove (Galileo) se po třetím místě v derby vrátil na mílové tratě a dokázal být dvakrát silnou konkurencí starším koním.  Ideal Approachovi (Bushranger) po Slovenském derby také zkrátil realizační tým tratě a i on dobře zapadl mezi starší soupeře.

Přitažlivé dostihové odpoledne začíná ve 14. hodin.

Sázkové kurzy Betino na 37. Conseq Velkou cenu českého turfu:

1,7:1 - Meandre
3,75:1 - Aztek
5:1- Autor
6:1 - Donn Halling
7,77:1 - Cheeky Chappie
14:1 - Glavalino
20:1 - Fernando

Sázkové kurzy Betino na 37. Velkou cenu Prahy CK Martin Tour:
1,7:1 - Zazou
3,5:1 - Chardonney Tcheque
5:1 - Tamarind Cove, Dashing Home
10:1 - Ideal Approach
16:1 - Nyani Tomba
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net