LysaV sobotu se letos již popáté otevřou brány závodiště v Lysé nad Labem. Dostihový den zahrnuje pět rovinových, dva překážkové dostihy a také dostih poníků, který byl pro velký zájem rozdělený na dvě oddělení. V centru pozornosti budou dva trojkové chody, z nichž jeden je určen dostihovým juniorům.


Hlavními protagonisty trojkového dostihu pro tříleté a starší koně na 1700 metrů by měli být Win Front a Qualiflyer, kteří sestoupili z jedničkových dostihů do nižších kategorií. Svěřenec Allana Petrlíka Win Front (War Front) se na zdejší dráze objeví poprvé. V karlových Varech počátkem června sice neuspěl, ale v Tattersalls Mile vybojoval dobré třetí místo, i když na suverénního Chardonney Tcheque ztrácel v cíli téměř 9 délek. Účastník jarních tříletých testů Qualiflyer (Bear King) před čtyřmi týdny v obdobném dostihu v Lysé prohrál jen s vítěznou Ottimou a z dnešních účastníků porazil čtvrtého Dupla, který mu ale poskytoval výhodu 5,5 kilogramy. Tentokrát Duplo (Sorbie Tower) ponese o kilogram méně a patří na medailová místa.

Na českých drahách se poprvé představí tříletá Affinity (Tertullian) stáje Leram, která má zatím na svém kontě jen neúspěšný debut z Deauville před třemi týdny. Její výhodou ale bude minimální zatížení v dostihu. Další tříletek v poli Cotil Red (Redback) se vrací na roviny po dvou nezdařilých vystoupeních na proutěných překážkách. A významněji asi do výsledku dostihu nepromluví ani podruhé startující Mandalou Boy (Hurricane Cat) debutující nedávno v Netolicích.

Win Front
FOTO: K favoritům jedné z hlavních jízd v Lysé nad Labem patří třetí z Tattersalls Mile Win Front. V jeho sedle bude poprvé ž. Jan Verner 

Do širšího okruhu favoritů dostihu určitě patří Pepa Havel (Librettist), který už byl letos čtyřikrát na tabuli. Naopak za očekáváním letos zůstává Robinson (Varadar), ale na zdejší dráze se mu v minulosti dobře dařilo. S výrazně nižší hmotností oproti poslednímu startu v Brně může zabojovat Quimby (Königstiger). A Dee Joe (Johannesburg) se zatím letos hledá, vyzkoušel i překážkový dostih.

V dostihu dvouletých koní na 1600 metrů se sejde společnost deseti plnokrevníků, z nichž pouze dva absolvují svou dostihovou premiéru. Podle předvedených výkonů by se dostih měl rozhodnout mezi kvartetem klisen - ve Slušovicích druhou Vadeonou Two (Egerton) a třetí z Mostu Rabbit Percy (Sir Percy), které připravuje Petr Juránek, a svěřenci trenéra Germiče. Těmi jsou zatím jednou ukázaná Marmelade (Duke Of Marmalade) a Willian ex Willy Fog (Tiger Cafe), která minule na zdejší dráze doběhla čtvrtá. Překvapit samozřejmě ale může kdokoliv z ostatních juniorů.

První dostih bude v Lysé nad Labem odstartován ve 14 hodin.  

Sázkové kurzy Betino na 5. dostih (3letí a starší, 1700 m):
2,5:1 - Win Front, Qualiflyer
5:1 - Duplo, Pepa Havel
7:1 - Robinson
8:1 - Affinity
10:1 - Quimby
12:1 - A Dee Joe, Mandaloun Boy, Cotil Red

Sázkové kurzy Betino na 6. dostih (2letí, 1600 m):
2,35:1 - Marmelada
3,25:1 - Rabbit Percy, Vadeona Two
5:1 - Williann ex Willy Fog
6:1 - Fionys
7:1 - Raviella
10:1 - Mar Bear, Best Bet
20:1 - Tom Yam, Dakar
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net