shamalgan2016Dvojnásobný Kůň roku ČR a jeden z nejlepších koní, kteří kdy v českém tréninku působili, ryzák Shamalgan (Footstepsinthesand) se vrátil do České republiky. Po dvouletém působení ve francouzském chovu se nyní v Mostě u trenéra Artura Resulova pilně připravuje na další dostihovou sezónu.


Shamalgan, běhající v barvách Ardaka Amirkulova, absolvoval celkem 33 startů, z nichž 6 proměnil ve vítězství a v dalších 13 se umístil. Celkem vydělal 396.945 euro. První část své kariéry strávil v péči trenéra Arslangireje Šavujeva, který Shamalgana připravil k vítězství v Oettingen-Rennen (Gr.2), druhému místu v Prix Eugene Adam (Gr.2) a také třetímu místu v Poule d'Essai des Poulains (Gr.1), francouzské Velké jarní ceně. V říjnu 2011 byl Ardakem Amirkulovem prodán za 200 tisíc euro na Arc Sale, po roce jej ale získal za třetinu zpátky a nechal e francouzském tréninku. Za novou důvěru se mu Shamalgan odměnil vítězstvím v Premio Vittorio di Capua (Gr.1) či Grand Prix de Bordeaux (L), doběhl též druhý Premio Roma (Gr.1).

Poté byl zařazen do chovu na Haras de Lion. Z úvodního ročníku registruje server France Galop celkem 28 potomků (z toho 5 neplnokrevných), v loňském roce připustil 20 klisen. Z úvodního ročníku se na prosincové dražbě společnosti Arqana objevilo jedno hříbě, hřebeček Shamalcoeur, ale odešel z dražebního ringu neprodán po nejvyšší nabídce 14.000 euro.

Podle vyjádření českého manažera stáje Ardaka Amirkulova Jiřího Hrabáka je Shamalgan v plném tréninku, ale zatím nebylo rozhodnuto, zda bude běhat u nás nebo jen ve Francii. Shamalgan nadále zůstává hřebcem a Hrabák nevyloučil, že poté, až se ukáže výkonnost jeho potomků, by se Shamalgan mohl do chovu vrátit.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net