hdcp ilustracni2V neděli se jak v Chuchli, tak i v Bratislavě odběhly zdejší verze 2000 Guineas, tedy Velká jarní cena a Veľká jarná cena. Obě skončily vítězstvím koní v českém tréninku, z pohledu handicaperů měla ale vyšší úroveň česká verze, jejíž vítěz Sir Sun (Power) byl v průběžném handicapu ohodnocen 80 kilogramy.


Slovenský klasický vítěz George Boole (Art Connoisseur), který v klasickém dostihu absolvoval svůj středoevropský debut, dostal za vítězství od handicaperů 78 kg, což jej v aktuálním pořadí průběžného handicapu řadí nejen pod Sir Suna, ale též pod druhého z české Velké jarní ceny Noble Cliffse (Canford Cliffs), jehož rating je 79 kg, ale i půl kilogramu pod druhou z Jarní ceny klisen Polyantu (Soldier of Fortune). Sir Sun je, byť jen o půl kilogramu, hodnocen výše i než loňský vítěz Velké jarní ceny Lagaro (Dalghar).

Naopak vítěz Memoriálu dr. Frankenbergera, první vážnější předzkoušky Českého derby, Joseph (Lando) sice za sobotní vítězství dostal přidáno 7,5 kg, ale jeho známka 71 kilogram jej řadí na 20. místo v ročníku. Jen pro srovnání - loňský vítěz Memoriálu dr. Frankenbergera Alpheus (Galileo) dostal po vítězství handicap 71,5 kg, což však byl vrchol jeho hodnocení, které poté již jen klesalo. (miv)     
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking