Calorific slusoviceV sobotu letos poprvé vstoupilo do hry také slušovické závodiště, které pro svou sezónní premiéru přichystalo 7 cvalových dostihů - čtyři rovinové a po jedněch proutěnkách, steeplechase a steeplechase cross - country. Hlavním dostihem úvodního dne z pohledu kategorie dostihu byla trojková míle Cena společnosti Tipsport o 45 tisíc korun, která přilákala desítku tříletých a starších koní.

 
Hezkým finišem se v něm prosadil sedmiletý bělouš stáje K-K Metal a.s. z lotu Radka Holčáka CALORIFIC (Aussie Rules) se Sofií Kvízovou v sedle, který při čtvrtém triumfu své kariéry o 3/4 délky zdolal o rok mladšího Fly Amico (Amico Fritz), který vítězi dával 4 kilogramy. Ve vyrovnaném doběhu skončil třetí Treasure Rock (Treasure Beach) před tempo udávající Fable (Age of Jape).

Nejsuverénnější vítězství se zrodilo v pětkovém handicapu Cena spolku Dostihy Slušovice, z.s., který s dvanáctidélkovým náskokem před druhou Lorelly (Pouvoir Absolu) s 65 kg na hrbu opanovala v Rakousku Františkem Drozdou připravovaná a žk. Marcelem Novákem mladším vedená SAXANA GREY (Fountain of Youth), která před měsícem finišovala čtvrtá v pardubickém bumperu.

Nepřehlédněte: You Just Rock potvrdil Derby ambice. V Lyonu vyhrál dostih na 2400 metrů

V Ceně Zlínského kraje (IV.k., 3, 1800 m) se z kategorie nezvítězivším vyčlenila hnědka stáje Cardboard STYLHARA (Muhaarar) z lotu trenérky Šomanové, vedená Martinou Havelkovou. Naopak šestiletá PALOMINA (Planteur - Pikardie, Sholokhov), ve Francii v chovu Jiřího Trávníka narozená a nyní barvy Stáje Sáňka reprezentující svěřenkyně Josefa Vymazala, zaznamenala v Ceně společnosti D Plast, a.s. (IV.k., 1600 m) pod Miloslavou Sedlákovou již čtvrtý triumf kariéry.

Mimo ni uspěl domácí chov ještě dvakrát, v obou případech to byla premiérová vítězství, která orámovala celé slušovické odpoledne. Nejprve svou premiéru v dostihu přes proutěné překážky v úvodní Ceně společnosti Unimarco a.s. (IV.k., 3200 m) proměnil v jisté 3 1/2 délkové vítězství čtyřletý valach DANG DOSS (Zazou - Dang Gia, Lawman) Václava Hulínského, vedený Janem Faltejskem. V závěrečné steeplechase Cena společnosti TVD - Technická výroba, a.s. (V.k., 3600 m) pak bodovala napajedelská rodačka SEVERANKA (Amico Fritz - Sweet Answer, Peintre Celebre), kterou pro stáj EŽ Praha a.s. připravuje, a čerstvému žokeji Jakubu Kocmanovi nasedlal trenér Pavel Poles.   

Po bok úspěšných tuzemských chovatelů se ve Slušovicích zařadil i Aga Khan, jehož sbírku vítězů v sobotu rozšířil šestiletý EDREMI (Raven's Pass), nyní ve službách TVCK Radslavice a trenéra Pavla Složila, který jistě zvítězil v jediné steeplechase cross country dnes Ceně Obce Hošťalková (IV.k., 3800 m) a Jánem Machem v sedle. (miv) 


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net