Slusovice hldostihSiriusSvou teprve čtvrtou jezdeckou sezónu prožívá mladý jezdec Adam Florian a daří se mu. Dnes na slušovické dráze dosáhnul hattricku a posunul se tak na čtvrté místo v šampionátu jezdců na rovině. Byl také jezdeckým partnerem vítězů obou dnešních hlavních dostihů. V Ceně společnosti D Plast, a.s. pro dvouleté dovedl k suverénnímu vítězství zástupkyni stáji TAHLO Šefraný Strassbourg, a o půl hodiny později v dramatickém doběhu Ceny společnosti Samohýl Motor a.s. Volkswagen Zlín vybojoval prvenství se svěřencem trenéra Seménky Siriem.

Jeden ze dvou dnešních vrcholů, Cena společnosti D Plast, a.s. (2l., III. kat., 1160 m, 45.000 Kč), byla určena nejmladšímu dostihovému ročníku. Nejzkušenějším koněm ve startovním poli byla svěřenkyně Karla Germiče STRASSBURG (Tertullian) umístěná ve třech dostizích. Hnědka se pod vedením Adama Floriana nedlouho po startu dostala do čela a o výsledku dostihu tím bylo rozhodnuto. Od třetiny trati cválala s jasným náskokem na své soupeře a v cíli dominovala pětihlavému poli o osm délek před debutujícím vnukem legendární Nory Jeane (Reprimand) Mike of Japem (Age of Jape). Třetí místo, jen o krk zpět, získal podruhé startující Sabaton (Ray of Light). Až čtvrtá skončila Xtense (Xtension) a pořadí na tabuli doplnila při své premiéře Coraly (Age of Jape). Vítězka patří stáji TAHLO Šefraný. Trenér Germič si letos připsal druhé vítězství.

Ve druhém vrcholu dostihového dneCeně společnosti Samohýl Motor a.s. Volkswagen Zlín (3+, III. kat., 1600 m, 45.000 Kč), byl favoritem účastník Českého derby Golden Alighieri (Durante Alighieri). Podle očekávání přešel svěřenec trenéra Petrlíka nedlouho po startu do čela a diktoval tempo 11 soupeřům. Blízko leaderovi cválal také letošní trojnásobný vítěz, nejvíce zatížený Tropical Bond (Forever Bond). V krátké cílové rovině probíhal lítý boj více o koní o vítězství. Na Golden Alighieriho nejprve zaútočil nejstarší kůň v poli Exchange (Kheleyf) a ještě účinnější finiš měl z vnější strany bělouš SIRIUS (Stormy Jail - Salérie, Bully Pulpit) stáje Aryman-Divoky, který i s hmotností 62 kilogramy dokázal pod taktovkou Adama Floriana o půl délky před Exchangem zvítězit. Golden Alighieri jakožto nejlepší z kvarteta tříletých koní v dostihu zůstal třetí před letos debutující Nazmou (Approve). O páté místo se podělili Tropical Bond a po startu aktivní King´s Shilling (Bellamy Road). Trenéru Seménkovi se letos daří i v Meranu, kde zaznamenal dvě vítězství.

napajedla sirius

Pro následující Cenu hejtmana Zlínského kraje (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč) byl Adam Florian angažovaný do sedla jediného tříletka v dostihu, klisny KOSTIYA (Dark Angel). Reprezentantka stáje Statek Blata Český ráj byla zatížena nejvyšší hmotností v poli 63 kilogramy, ale to ji nikterak nezabrzdilo v rozletu. Už před obloukem se objevila na špici a v cílové rovině odrazila nápor slovenského Newfashion (Calming Influence), kterého porazila o třičtvrtě délky. Třetí příčku získala Pardonie (Bully Pulpit). Trenéra Tomáše Váňu vyneslo dvanácté prvenství na druhé místo v šampionátu. Jezdec Florian docílil už dvanáctého prvenství a patří do první pětky jezdců. Pro problém s poškozenou uzdečkou u boxů nestartovala bělka Angelic Demon (Dark Angel), jenž ještě nedávno startovala v Německu a měla si odbýt tuzemskou premiéru.

Na své vítězství ze zdejší dráhy z konce května navázal v Ceně společnosti MAMIAN, s.r.o. (4+, handicap V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) svěřenec trenéra MVDr. Hály AIGER (Tiger Cafe - Auenwunder, Seattle Dancer). O tempo se ve vytrvaleckém dostihu dlouho starala Portatile (Tiger Cafe), ale Aiger se k ní dostal do kontaktu před posledním obloukem a společně zavedli pole do cílové roviny. Dvě stě mětrů před cílem přešel Aiger dirigovaný Michaelou Musialovou do vedení a o více než délku triumfoval před Portatile. Třetí místo, ale již pět délek zpět, získala Heure (Scyris).

V Ceně 60. narozenin Ing. Václava Luky (3+, IV. kat., 1800 m, 30.000 Kč) završil své letošní dobré výsledky zástupce stáje Rabbit Trhový Štěpánov VALMONT OHNE (Look Honey - Vadeona, Security Risk), kterého od letoška připravuje Ing. Zdena Havlíčková. Nejprve dostih rozeběhl Rabbit Focus (Intense Focus), kterého po chvíli vystřídala tříletá Dapa (Bully Pulpit), ale na začátku posledního oblouku už byl na čele ž. Janem Rájou vedený Valmont Ohne a už se přes něho nikdo nedostal. V cílové rovině ještě navýšil svůj náskok na sedm délek na druhou zlepšenou Mambo (Bully Pulpit), třetí doběhl stejně jako vítěz 64 kilogramy zatížený Rabbit Focus. Žokej Jan Rája si připsal letošní deváté vítězství.

Vzhledem k letošní formě tréninkového střediska Němčice rodiny Vocáskových by asi bylo poněkud divné, kdyby ve Slušovicích vyšli takzvaně naprázdno. Z vítězství na dnešním mítinku se ale radovali v závěrečném dostihu rovinového bloku,  Ceně spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, o.z.  (4+, IV. kat., 2900 m, 30.000 Kč). Supervytrvaleckou zkoušku dlouho vodil Shahnour Aznavour (Azamour), ale v posledním oblouku už byla na čele letos debutující reprezentantka stáje Stanislav Chudáček FAMOUS VALLEY (Famous Name), jejíž předchozí dva starty jí přinesly výhry na proutěných překážkách. Klisna pod taktovkou samozřejmě Beysima Ferhanova zvítězila naprosto suverénně -  zadrženě o 11 délek před Urbanem Joy (Galileo). Na třetí příčku se dostala přes Shahnoura Aznavoura Camelai (Security Risk). Vítězný jezdec Beysim Ferhanov se dostal tímto prvenstvím je už jen o jedno prvenství za Davida Liška v šampionátu jezdců na rovině. Trenérka Vocásková dosáhla už 22. prvenství v aktuální sezóně a její pozice na čele trenérského šampionátu se zdá být neotřesitelná.

Leaderem velké části prvního překážkového chodu, Vzpomínky na Vladislava Snitkovského (5+, prout. překážky, 3900 m, 50.000 Kč) byl ve svižném tempu podruhé na překážkách startující Mediciman (Medicean), ke kterému se ve druhém kole přidala favoritka Alegoria (Pop Rock). Nakonec ale ušetřené síly zužitkovala v cílové rovině zástupkyně stáje Farrlog a svěřenkyně trenéra Stanislava Popelky SNEŽENKA (Yeats), jenž si při třetím překážkovém startu připsala první vítězství o devět délek před Medicimanem. Alegoria docválala do cíle na třetím místě s 19-délkovým odstupem za vítězkou. Trenér Stanislav Popelka slaví letošní šestou trefu do černého, zatímco mladý jezdec Patrik Boekhout se prosadil letos vítězně podruhé.

Suverénem Ceny WWW.VALENCIO-HOLCAK.CZ  (4l., prout. překážky V. kat., 3300 m, 30.000 Kč) se stal právě svěřenec trenéra Františka Holčáka WOTAN (Nathaniel), který za to pod vedením Veroniky Řezáčové vzal hned po startu a šéfoval čtyřem soupeřům s velikým náskokem po celý dostih. V cílové rovině dotáhl své snažení do vítězného konce s převahou devíti délek na bojující dvojici soupeřů. Druhé místo nakonec o délku uhájila Sái Féi (Tiger Cafe) před Princess Ryanou (Ryan). Vítězná stáj K-K Metal a.s. slaví své letošní už deváté prvenství, zatímco František Holčák desáté.

Závěrečná Cena stáje Březová (3l., prout. překážky V. kat., 3200 m, 30.000 Kč) dlouho probíhala pod taktovkou Rampíka (Mariydi), ale v cílové rovině měla více sil podruhé překážky zkoušející CALLAWI (Pouvoir Absolu - Call Me Xela, Rainbows For Life), které je polosestrou výborné Celeste (Ryan). Svěřenkyně trenéra MVDr. Olehly pod taktovkou Jakuba Spáčila dominovala o pět délek před Rampíkem, za nímž o dvě délky zaostal nejvíce zatížený Azzo (Next Desert). Stáj Hvitas stjerna ČR získala své první letosní vítězství, trenér Olehla už sedmé a Jakub Spáčil triumfoval v aktuální sezóně počtvrté.