slusovice 22Devět oficiálních dostihů plus doprovodný program čítající i dostihy poníků nabídl druhý letošní mítink ve Slušovicích, rovnoměrně rozložený mezi rovinové a překážkové dostihy. Vrcholem byla dvojková steeplechase Cena moravských chovatelů na 3600 metrů, ve které o celkovou dotaci 120 tisíc korun bojovalo šest koní v sice nepočetném, ale kvalitním poli.


Stylem start-cíl se v ní prosadil někdejší vynikající dvouletek, nyní již sedmiletý KING HEART (Nathaniel), který v barvách EŽ Praha a.s. navázal na wroclawské vítězství, kterým zakončil loňskou sezonu. Svěřenec Radima Bodláka vedený Markem Stromským na začátku cílové roviny snadno odrazil útoky Carilla (Majestic Missile) i ostříleného Dusigrosze (Full of Hope) a získal třetí překážkové vítězství. Až čtvrtý, se ztrátou 14 délek na nejlepší trio, doběhl v předešlých dvou startech neporažený Swinging Thomas (Dylan Thomas).

Radim Bodlák přivezl do Slušovic ještě jednoho vítěze, do klasik stále hlášeného WOLFI (Eagle Top - Wanillca, Strategic Prince) z chovu dr. Kubíčka, ale jeho těsné vítězství o krk před dalším Eagle Topovým synem Livingstonem v Ceně společnosti D Plast a.s. (III.k., 3, 2400 m) má vzhledem k pouhé trojici startujících o jeho klasických šancích velmi omezenou vypovídací schopnost.

Double dosáhl i Radek Holčák, taktéž úspěšný jak na rovinách, tak i na překážkách. O tom, že se jí ve Slušovicích líbí, znovu přesvědčila sedmiletá DAPA (Bully Pulpit - Dánská Princezna, House Rules) z vlastního chovu majitele K-K Metal a.s., která pod žk. Sofií Kvízovou uspěla ve sprinterském handicapu Cena spolku Dostihy Slušovice, z.s. (III.k., 4+, 1100 m) a získala již páté kariérní vítězství, přičemž všech dosáhla právě na moravské dráze. Druhým vítězem velkokarlovické centrály byl šestiletý CELENTANO (Dabirsim) stáje ELPAM CZ, který v Ceně Pardubického závodiště (stch cc, IV., 4200 m) napravil dojem ze svého předchozího startu.

Nepřehlédněte: Ponntos přes zimu hrozně vyrostl a zesílil. V Longchamp o něj strach mít nebudu, říká Jan Rája

Dařilo i i Vocetkovým. Stáj Kamila Vocetky reprezentující MONSIEUR EDGE (Maxios) předvedl nejpřesvědčivější vítězství dne, když úvodní proutěnky Cenu společnosti Art of Finance, a.s. (IV.k., 3200 m) vyhrál pod Janem Kratochvílem zadrženě o 15 délek. Ve steeplechase Cena senátora Goláně - I. dostihu seriálu pak na něj jistým 3 1/4 délkovým triumfem navázal SPEEDY SILVER (Silver Frost) ze stáje Václava Vocetky, kterého jeho druhým dostihem v kariéře úspěšně provedl Marcel Novák. Zatímco první je v přípravě Ludvíka Harise, druhého trénuje Pavel Poles.

V rovinových dostizích se opět dařilo tuzemským odchovancům, kteří vyhráli čtyři z pěti rovinových klání dne. Vedle již zmiňovaných Dapy a Wolfiho uspěli i desetiletý veterán VALMONT OHNE (Look Honey - Vadeona, Security Risk) v péči Jana Havlíčka, který pro svého majitele i chovatele Rabbit Trhový Štěpánov i s 65,5 kg na hřbetě vyhrál handicap Cenu společnosti Tipsport (IV.k., 1600 m) a nejvyšší váha v poli nezastavila ani čtyřletou QUENTY (Chardonney Tcheque - Queen Barbara, Traditionally) z lotu Jozefa Pirucha v cestě za vítězstvím v Ceně města Vizovice (hdcp V.k., 2200 m). Valmont Ohne vedla jezdecká jednička Rabbitu Milan Zatloukal, do sedla Quenty ze Syndikátu 2020 se nečekaně vyhoupl překážkový žokej Pavel Kašný. 

Jediným importovaným rovinovým vítězem byl sedmiletý ORIENTAL GLORY (Soldier Hollow) trenéra Brože, který při svém prvním startu od loňského srpna těsně o hlavu vyhrál s Vendulou Korečkovou v sedle Cenu Zlínského kraje (IV.k., 1800 m). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net