chill chainingČernočervené barvy stáje Leram pana Milana Kříže bude ode dneška reprezentovat nový kůň. Krátce po poledni, poté co po hezkém závěru doběhl šestý v prodejní Prix du Bois du Triangle (3, 1600 m, 20.000 €, záznam), získala za 26.105 € tříletého CHILL CHAINNING (Wootton Bassett).

 
Ten má navzdory mládí za sebou už bohatou kariéru. Jako dvouletý absolvoval 8 startů z nichž 2x zvítězil a 5x se umístil. Zúčastnil se i dvou blacktype dostihů - v listed Criterium du Fonds Europeen de l'Elevage finišoval čtvrtý, v Prix Thomas Bryon (Gr.3) získal poslední místo na tabuli, porazil ale jen jediného soupeře. 

Letos přidal dalších 9 startů a ač v žádném nezvítězil, získal 7 umístění. Celkem má vyděláno 64.490 €, jeho francouzský rating dosáhl vrcholu loni, kdy byl hodnocen 41 kilogramy, letos se jeho handicap postupně snižoval na 36 kg, které získal za druhé místo v předchozí prodejce.

Nepřehlédněte: Dražby v Deauville navzdory lockdownu budou. Dražit se ale bude venku jen za přítomnosti profesionálů

Hřebec, jehož otec Wootton Bassett (Iffraaj) byl před pár týdny koupen irským Coolmorem, byl jako roček prodán za 95.000 €. Je prvním potomkem jednou vítězné Ella's Honour (Makfi), polosestry listed vítězky Azaraby (Pivotal). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net