drish ventureStáj Meridian, ze které vzešli poslední dva vítězového Slovenského derby, získala před novou sezónou dalšího atraktivního tříletka s nadějnou kariérou na ostrovech. Rozhodně však nepůjde ve šlépějích Arcturuse a Troop Commandera, protože hnědák DRISH VENTURE (Mehmas), zakoupený společností Kerr & Co na únorové online dražbě společnosti Goffs za nejvyšší cenu dražby 50.000 €, je valach a jeho doménou by měly být kratší distance.

 
Na nich už Drish Venture, který byl do dražby jako lot 92A dohlášen dodatečně, něco předvedl. V péči trenéra Donala Comminse, který byl zároveň valachovým majitelem, absolvoval od loňského 15. června do letošního 5. února v Irsku 8 startů, z nichž 2 na all-weatheru v Dundalku na distanci 1200 metrů proměnil ve vítězství a v dalších 3 se umístil. Svému majiteli vydělal 13.128 liber a jeho oficiální rating se vyšplhal na velmi solidních 84 liber.

Valach je synem plemeníka Mehmas (Acclamation), na dráze špičkového dvouletka, který loni zlomil evropský rekord v počtu dvouletých vítězů v prvním ročníku, matka Flashing Blade (Inchinor), vítězka ve 4 letech, dala v chovu dva vítěze ze 7 startujících, je však polosestrou vynikajícího Needwood Blade (Pivotal). Drish Venture, který je ve Velkých Karlovicích připravován Radkem Holčákem, už byl přihlášen do Ceny Ministerstva podohospodárstva (Gd3) v rámci mítinku Turf-Gala. (miv)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net