Kub ivan5Bývalý úspěšný žokej a posléze trenér Ivan Kub, který se před měsícem vážně zranil po pádu koně v tréninku, se postupně zotavuje. Ač bohužel základní diagnóza ohledně poranění míchy zůstává neměnná, Ivan se výrazně zotavil z poškození plic, řadu dní již dýchá bez pomoci přístrojů a po odstranění intubace může čile komunikovat.

 
Zotavení poškozených plic umožnilo Ivanův dnešní převoz na Spinální jednotku při Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství v motolské nemocnici.

Jeho optimismus a pozitivní náhled na svět mu pomohly se psychicky vyrovnat s tím, co mu osud nadělil a alespoň pro mne je neuvěřitelné, jak vyrovnaně a s jakou pokorou přijmul fakt, že zůstane na spodní část těla nepohyblivý. Obrovskou vzpruhou pro něj byla informace o sbírce v jeho prospěch a o tom, od kolika dárců se na ní sešlo tak nečekané vysoké množství prostředků. Bylo na něm vidět nejen dojetí nad Vaší štědrostí, ale i obrovská úleva, že se nemusí budoucnosti tolik bát. Takže ač zatím nebyla ze sbírky použita ani koruna na připravované úpravy domu a bytu či nákupy všech pomůcek pro ulehčení Ivanova života, už nyní udělala obrovský kus práce na jeho psychické pohodě.

Rád by Vám všem poděkoval, zatím prosím přijměte alespoň toto zprostředkované poděkování ode mne. Už se těší, až to bude moci udělat sám a přemýšlí, čím se po návratu domů bude zabývat. Rozhodně neplánuje ani na vozíku nijak zahálet a díky své pracovitosti i erudici už dostal nabídky na to, co by mohl po návratu dělat.

Moc Vám za něj i za celou rodinu děkuji

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net