Kůň roku 2018 a nejbohatší rovinový kůň české historie SUBWAY DANCER (Shamardal) změnil trenéra. Od Zdena Koplíka, který jej připravoval po celou dosavadní úspěšnou kariéru, přešel k dvornímu trenérovi stáje Lokotrans Luboši Urbánkovi do Újezdu u Boskovic.

 
Desetiletý Subway Dancer, který na dráze vydělal přes 11 miliónů korun, absolvoval většinu své kariéry v barvách stáje Bonanza pana Martina Wolfa. Před sezónou 2021 jej koupila stáj Lokotrans, nechala jej ale v přípravě u trenéra Koplíka. To se nyní mění. "Subway Dancer měl po posledním běhání zdravotní problémy, a tak majitel rozhodl, že si jej vezmeme domů, necháme udělat vyšetření a na jaře rozhodneme, jak dál," uvedl pro naše stránky manažer stáje Lokotrans Michal Lisek, podle jehož slov vypadá Subway Dancer velmi dobře a přesun do Lokotransu neznamená ukončení dostihové kariéry.

Nepřehlédněte: S Miroslavem Kantkem o Cat Juniorovi, chovu plnokrevníka u nás i nákupech a prodejích na francouzských dražbách

Subway Dancer, zakoupený ve Francii jako nestartovavší tříletek za 3.000 €, absolvoval během 7 sezón 44 startů, z nichž 4 proměnil včetně triumfů v Prix du Conseil de Paris (Gr.2) a Prix Andre Baboin (Gr.3) a získal 22 umístění, z toho 14 v grupových a listed dostizích. V roce 2018 šokoval britské publikum třetím místem v nejbohatším anglickém dostihu pro tříleté a starší Champion Stakes (Gr.1). V posledních sezónách se mu už ale tolik nedaří. Předloni absolvoval jen dva starty, letos vyběhl třikrát, běhal dostihy mimo kategorii blacktype, ale ani jednou se neumístil. 

Miloslav Vlček
foto Pavla Pechmanová
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net