ValldemosoDostihy ve Světlé Hoře nabídnou zítra krátce po 13. hodině pět překážkových dostihů a dva bumpery. Dostihy jsou zajímavě obsazeny a zvlášť poutavé pole překážkářů se střetne v hlavním dostihu. Jména Klaus, Valldemoso (na snímku) a Ursan v utkání s talentovaným mládím slibují kvalitní podívanou.


Na startu 4600 metrů dlouhé dvojkové cross country o 85.000 Kč se objeví devět jmen. Po třech letech se ukáže na domácí dráze nedávno druhý v kvalifikačním dostihu za Bremen Planem Klaus (Jape), jehož poslední vítězství je staré dva roky. Bremen Planův stájový kolega Ursan (Don Corleone) se chystá k nejdelšímu dostihu svého života, nedokončenou 4500 metrů dlouhou Úvodní cross country Koroka tak ještě překoná o 100 metrů.


Valldemoso (Mill Pond) byl ze dvou účastí na zdejší dráze první a druhý, ale jak nám svěřil jeho trenér Jiří Uhl v úterním rozhovoru, u něho půjde hlavně o prověrku zdravotního stavu. Dalším velmi zkušeným koněm v poli je svěřenec Josefa Váni Grilias (Secret´n Classy), který má za sebou bohaté zkušenosti z italských překážek.


Amaragon (Rainbows For Life) loni na sebe výrazně upozornil čtvrtým místem v Ceně Labe, nedaleko za vítězný Cherwickem, ale ani jeden ze svých letošních startů nedokončil. Zajímavým koněm bezesporu je i polokrevný Ter Mill (Mill Pond), který se v sedmi letech bude chystat teprve ke svému pátému životnímu dostihu. Poslední dva starty vyhrál, ale protože se jednalo o čtyřkové dostihy, půjde u něj o porovnání s výbornou konkurencí.


Ostatně toto je důvod i angažmá pětiletého Mouly (Magnus), loni čtvrtého v Ceně ČASCH. Koněm s překážkovou budoucností by měla být i Loire (Rainbows For Life), která bude určitě chtít navázat na podzimní výkony z Pardubic, tedy vítězaství a také páté místo ze Stříbrné trofeje, kterou tehdy ovládli Gejzir a Khalshani.


Zajímavě obsazena je také steeplechase třetí kategorie na trati 3400 metrů, kde se objeví účastník Svenskt Champion Hurdle ze Stromholmu Terebesz (Belenus), letos debutující nadějný Larizano (Jape) stáje EŽ Praha a.s a také dvojice Lokotransu, příbuzná Registany Rosi (Lando) a na rovině populární bělouš Neználek (Varadar), který po dvouleté pauze bude podruhé zkoušet štěstí v překážkovém prostředí.

(mze)  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking