Svetla hora2Malým překvapením skončil hlavní dostih mítinku ve Světlé Hoře, dvojková steeplechase-cross country na 4600 metrů o 85 tisíc korun. Na úkor favorizovaného domácího Klause (Jape) se v něm lehce o tři délky prosadil pětiletý Moula.


Syn bývalého světlehorského šampióna proutěnkářů Magnuse absolvoval teprve 8. životní start. Debut absolvoval svěřenec Jiřího Uhla ze stáje Iron Ladies Ostrava až jako čtyřletý ve steeplechase v Pardubicích a proměnil jej ve vítězství, stejně jako následující dva starty, v dalších startech se, s jedinou výjimkou, vždy umístil. Dnes však v poli ostřílenějších soupeřů nezaváhal a získal první letošní triumf. Třetí za Klausem skončil desetiletý Ursan (Don Corleone), Valldemoso finišoval pátý.

V rámcových dostizích se dvakrát prosadili trenéři Josef Váňa a Čestmír Olehla, Váňa mj. i s někdejším vítězem Zlatého poháru svéhlavým Rabbit Well (Dream Well), který absolvoval v jeho péči první start a čtyřkové proutěnky velmi lehce vyhrál o 7 délek před druhým z Českého derby 2011 Avere (Black Sam Bellamy), pro něhož to byl druhý životní start na překážkách. Domácí trenér Olehla slavil úspěch se čtyřletým synem Registany Reaperem (Sholokhov), který vyhrál čtyřkový steeple na 3500 metrů a pak v samém závěru mítinku zásluhou Celadona (Sin Kiang), kterého vedla ten den jezdecky debutující trenérova dcera Veronika.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net