Mister Westminster2Na startu posledního významného dostihu letošní sezóny, 94. Ceny prezidenta republiky, nechybí obhájce loňského prvenství Mister Westminster. Bude však muset čelit dvěma hvězdným "Áčkám", tedy Autorovi a tříletému Aztekovi. V dostihu tentokrát chybí specialista na Cenu prezidenta, pětinásobný vítěz Jiří Chaloupka.


Jako jediný z loňského ročníku Ceny prezidenta republiky se na startu objeví obhájce prvenství Mr Westminster (Hurricane Run), který se prezentoval výbornou aktuální formou těsným vítězstvím ve Velké ceně Pardubic, ale rozhodně nebude mít v dostihu na růžích ustláno. 

Z Velkých Karlovic totiž přijede Autor (Authorized), který sice své jediné letošní vítěztsví získal na  2400 metrů, ale například na supervytrvalecké trati doběhl těsně druhý v Listed v Hamburku počátkem června.  Ze zástupců tříletého ročníku může oba čtyřletky zle potrápit Aztek (Moonjaz), který po těsném třetím místě v Saint Legeru rozdrtil skvělou konkurenci na čele s Donnem Hallingem a Saltanat ve Velké ceně českého turfu.

Z Dalších tříletých koní preferujeme Dally Hit (Ad Valorem) před Buonarrotim. Klisna zatím neběžela nad 2400 metrů, ale vykazuje stabilní formu a spolehlivé výsledky i mezi staršími koňmi. Buonarroti (New Approach) byl šestý v Saint Legeru, a před dvěma týdny ve Velké ceně Pardubic byl sice pátý, ale s desetidélkovou ztrátou na Mister Westminstera.

Aztek

Autorovi a Mr Westminsterovi se v  94. Ceně prezidenta republiky dotované HIC & Services s.r.o postaví jeden z nejlepších tříletých Aztek

Ze Slovenska přijede svěřenec trenéra Stančíka pětletý Tiziano Vecellio (Tiger Hill), který by ale podle posledních forem na naše nejlepší stačit neměl, běhal ve dvojkové společnosti. K největšímu dostihu své kariéry se chystá Pat´s Gold (Gold Away), který zvítězil koncem srpna ve slušně obsazeném testu druhé kategorie. A nováčkem v nejlepší společnosti je také Lord Beccari (Beccari), třetí z Karlovarské dvojnásobné míle, kde ale tehdy nesl hmotnost 49 kilo.

Při závěrečném pražském dostiohovém dni nechybí ani 8. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour. Z jeho účastníků vyčnívá elitní sprinter Sign of the Zodiac (Clodovil), spolehlivě sbírající dotace ve velkých dostizích. Dobrý výsledek očekáváme i od Moonglase (Verglas) a Bazalky (King´s Theatre), která se po sedmém místě v Oaks stala šikovnou proutěnkářkou. 

Velmi dobře je též obsazený druhý dvojkový dostih, handicapová Cena Saxo Bank na trati 1200 metrů. Hlavní kandidáty na vítězství je třeba hledat mezi Rabbit Kyllachy (Kyllachy), Tapdance (Lando), Romanem Conti (Noverre) a Traffic Tourem (Pentire).

Závěrečný dostihový mítink pražské sezóny 2014 začíná v pravé poledne. (mze)

Sázkové kurzy Betino na 94. Cenu prezidenta republiky dotovanou HIC & Services s.r.o.:
1,6:1 - Autor
3,5:1 - Aztek
4:1 - Mister Westminster
7:1 - Dally Hit
8:1 - Buonarroti
12:1 - Lord Beccari
15:1 - Pat´s Gold, Tiziano Vecellio

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking