slusovice4Posledním letošním vrcholem na závodišti ve Slušovicích bude Velká slušovická steeplechase, ale to zdaleka není jediný zajímavý dostih úterního mítinku. Návštěvníci závodiště totiž budou moci shlédnout nejdelší rovinový dostih na 3900 metrů, ultrakrátký dostih na 900 metrů a dvouletí koně změří síly na trati 1800 metrů.


Na startu 150.000 Kč dotované Ceny hejtmana Zlínského kraje - Velké slušovické steeplechase nechybí loni vítězná dvojice Mlýn - František Kovačík. Osmiletý hnědák ale letos dosud nestartoval a a tak je samozřejmě velkým otazníkem jeho současná forma. 

S velkými nadějemi na úspěch přijede ze Slovenska bělouš Oldfieldroad Jaroslava Brečky. Reprezentant MPL Racing letos dvakrát zvítězil. Velmi dobré soupeře - Twist Dancera, Cherwicka a Catch Lifea - za sebou zanechal při triumfu na bratislavské dráze 28. září. V úspěšného překážkáže se letos vypracoval Hinton (Belenus), jehož forma gradovala pátý místem v Ceně Labe. 

Ksiežna Vegas (Be My Chief) okusila chuť vítěztsví na slušovické dráze před dvěma lety a letos zaujala smadným červencovým vítězstvím v Mostě. Zúčastnila se i Velké vroclavské, kde ale bohužel měl její jezdec pád. I ona tedy může významně promluvit do výsledku dostihu, stejně jako letošní vítěz ze Světlé Hory i ze Slušovic Tripolis (Varadar). 

Druhému zástupci trenéra Kovačíka v dostihu Nikanovi (Scater) se nejvíce letos dařilo v Karlových Varech, kde doběhl počátkem července druhý v Poháru Josefa Váni, ale poté se mu už tolik nedařilo. V červenci se dařilo hodně i Catch Lifeovi (Rainbow For Life), který opanoval dvojkovou cross-country ve Světlé Hoře, ale v posledních dvou startech se mu už tolik nedařilo. V dobré aktuální formě se prezentoval Bugaboo (Magnus), stejna jako malinká Regine (Oscar), druhá v Bratislavě a Brně.

Druhým slovenským koněm v dostihu bude reprezentant stáje Lokotrans Slovakia Yerba Mate (Docksider), který dosud nezvítězil a nemá mnoho překážkových zkušeností. Koněm pro překvapení by mohl být Eldorado (Noroit), který dokázal vyhrát v červnu v Pardubicích. Apartman (Scater) letos nedokázal příliš zaujmout, podobně jako Sherson (Rainbow For Life).

Hinton

Jedním z favoritů Ceny hejtmana Zlínského kraje - Velké slušovické steeplechase je pátý z Ceny Labe Hinton

Na startu nejdelšího českého rovinového dostihu, Ceny společnosti Greiner assistec, s.r.o. na 3900 metrů, jsou i koně se zkušenostmi z jedničkových dostihů - Openly (Singspiel), Rabbit Thomas (Dylan Thomas) a Desson (Denon), který se letos věnoval překážkám. Šesti startujícím v 900 metrů dlouhé Ceně města Slušovice by měl kralovat Sharp Brook (Varadar), vítěz sprintu z posledního slušovického mítinku nebo Pragmatik (Bully Pulpit), který letos dokázal vyhrát dva dostihy na sprintérské trati.

První dostih závěrečného slušovického mítinku bude odstartovaný v 11.50 hod. a součástí odpoledne bude i bohatý doprovodný program. Kromě dostihů poníků a neregistrovaných koní to bude i dostih osobností Velké pardubické, závod psů i vystoupení Haflingerů. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Ceny hejmana Zlínského kraje - Velkou slušovickou steeplechase: 
3:1 - Hinton, Oldfieldroad
4:1 - Mlyn
5:1 - Tripolis, Ksiezna Vegas
6:1 - Bugaboo, Nikan
8:1 - Regine
10:1 - Yerba Mate
12:1 - Catch Life
14:1 - Eldorado, Apartman, Sherson


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net