Satra TomasJeden z našich nejzkušenějších a nejúspěšnějších rovinových trenérů Tomáš Šatra se ve svém tréninkovém úseku v Praze - Velké Chuchli potýká s úbytkem koní. Zatímco ještě na jaře chystal do dostihů třináctku koní, tak k dnešnímu dni jich má zhruba polovinu - "obydlených" boxů v jeho stáji v Chuchli je jen sedm. Z tohoto důvodu musel minulý týden ukončit dosavadní spolupráci s žokejem Martinem Srncem. Ze stáje odešli v poslední době koně stáje A 3 J Family, i někteří koně stáje Dr. Charváta i Joly Ing. Jiřího Odcházela."Z koní pana Odcházela odjel k Josefu Váňovi Johannes Kepler, takže tu nyní mám od něho tři koně. Pan doktor Charvát má u nás dva koně, Chardonney Tcheque a dvouletka po Azamourovi. A zbývajícími dvěma koňmi jsou naše Růženka, se kterou počítám i pro příští sezónu, a bělka Spona, která ale bude spíše končit,"
říká Tomáš Šatra.

 

V tuto chvílí nemá úspěšný trenér žádné koně na cestě, a tak je pro něho problematické držet si pronájem celé stáje. "Uvidím, jak to bude dál, ale pokud by nějací koně nepřišli, mohl bych držet jen polovinu stáje. Nebudu si moci samozřejmě dovolit platit za celou stáj."  Tomáš Šatra určitě nehodlá se svou profesí skončit, ale na závěr dodává s nadsázkou: "Taky ale nechci trénovat do devadesátky."


Dodejme, že i přes letošní velké rošády ve stáji se Šatrovým svěřencům opět dařilo ve velkých dostizích. Chardonney Tcheque vyhrál skvěle obsazenou Velkou květnovou cenu i dostih v Miláně, Sapsiree potěšila druhým místem v Oaks a čtvrtým v Jarní ceně klisen, a Maestro Quercus se umístil ve Velké jarní ceně. A potěšily i výborné výsledky sprintera Mikeshe, na jehož trénink Tomáš Šatra dohlíží.

 

(mze)

 

 


 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net