Hurt TomasSpolupráce trenéra Tomáše Hurta s rodinou Trachtových, potažmo stájí Gabriela-Trachtová, už brzy skončí. Uzavře se tím tak trenérovo dlouholeté působení na benešovském závodišti. Již dva měsíce jsou totiž podnikány kroky k ukončení činnosti tréninkového střediska a dostihové a parkurové stáje.


Dostihoví koně tu už zůstali jen dva a parkurový jeden. Ale i ti se postupem času odstěhují. Většina koní byla prodána, ať už z majetku paní Trachtové nebo našeho,“ sděluje trenér Tomáš Hurt, který ve zdejších podmínkách zaznamenal s koňmi více než 100 vítězství včetně tak výrazných úspěchů jako byla čtyři vítězství na rovinách i na překážkách v nejvyšší kategorii či třetí místo Dupla (Sorbie Tower) v Českém derby.

Do konce prázdnin by měla být podle slov vedení činnost stáje a tréninkového střediska zcela ukončena. „Každá pohádka jednou končí a jedná se o rozhodnutí majitelky stáje. Stáj bude nabídnuta k pronájmu nebo prodeji. Okolní pozemky včetně dráhy asi také, ale ty vlastní jiný majitel. Je to sice smutná zpráva, ale delší dobu očekávaná. Paní Trachtová již nechce mít sportovní koně, se svými zbylými třemi se chce věnovat práci ze země a přirozené komunikaci. Zbylí majitelé, kteří zde mají hobby koně, si musí sami najít náhradní ustájení podle svého rozhodnutí. Já s manželkou zatím hledáme vhodné podmínky pro pokračování v kariéře.“

Dalton
Zatím poslední vítězství svěřence trenéra Tomáše Hurta 1. června ve Velké Chuchli, kde zvítězil Dalton s žákem Morvaiem (foto: Andrea Zavadilová) 

Rozhodnutí o ukončení stáje a tréninkového střediska přichází v době, kdy se mu daří. Z letošních 13 startů v dostizích nižších kategorií zvítězili svěřenci trenéra Tomáše Hurta třikrát a sedmkrát se umístili. „Pro rodinu Trachtových trénuji letos 15. sezónu a za tu dobu jsme měli úspěšné i neúspěšné dny. Chci jim za to poděkovat a zároveň i ostatním majitelům a lidem, kteří se u nás ve stáji pohybovali,“ uzavírá Hurt. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net