Danica vyrezSobotní odpoledne bylo ve znamení letošní premiéry slušovického závodiště. To pro první mítink letošní sezóna přichystalo osm cvalových dostihů a dva dostihy poníků. Premiérová sezóna na moravském závodišti vyšla nejlépe koním trenéra Radka Holčáka, kteří získali tři vítězství včetně triumfu v nejlépe dotovaném dostihu dne, trojkovém rovinovém klání Cena města Slušovice na 2200 metrů.

 
V něm se jistě o tři délky před maďarskou rodačkou Szofií (Opium Bullet) prosadila dosud ve dvou startech nezvítězivší DANICA (EagleTop - Dánská Princezna, House Rules), z chovu i stáje K-K Metal a.s. z lotu Radka Holčáka.

Trenér z Velkých Karlovic získal triumfem v nejlépe dotovaném klání slušovického odpoledne základ k dalším úspěchům. O dvě hodiny později lehce s náskokem 4 1/2 délky před konkurencí opanovala startovní pole Ceny spol. D Plast (IV.k., 4+, 1800 m) čtyřletá hnědka stáje R + P Topičovi WESTMINSTER QUEEN (Nayef). Hattrick svěřenců Radka Holčáka i jezdkyně Sofie Kvízové pak v Ceně Zlínského kraje (IV.k., 3, 1800 m) uzavřel český rodák z chovu Ludmily Karafiátové LORIANO (Egerton - Lust, Rosensturm), která pro stáj AGA-Vlachovice proměnil svůj druhá životní start v první vítězství.

Nepřehlédněte: Do Slovenského derby byli dohlášeni čtyři čeští zástupci: Gabon, Cheeky Boy, Merino a Witch in Pink

Na programu slušovické premiéry byly i dva překážkové dostihy. V úvodních proutěnkách Ceně senátora Goláně (V.k., 4+, 3200 m) se stylem start-cíl prosadil čtyřletý valach DS Moravia Magna STRATOVARIUS (Limario - Salvia, Rosensturm) z lotu Radima Bodláka, který si v průběhu dostihu pod Lenkou Neprašovou vybudoval obří náskok a navzdory řadě chyb na skocích jej s přehledem 11 délek udržel až do cíle. Mimochodem Dostihová komise nařídila nejen převážení všech jezdců po dostihu, ale též udělila sankce v celkové výši 7.900 Kč, odpovídající čtvrtině ceny dostihu.

Druhý překážkový dostih dne steeplechase Cena obce Hošťálková (V.k., 4+, 3200 m) se stal kořistí čtyřletého valacha ze stáje Dr. Charváta DERNIERA (The Grey Gatsby), polobratra My Old Husbanda (Gentlewave), Dumnonie (Silver Frost), Dominiqua (Motivator) či Chittussiho (Charm Spirit), jehož k druhému vítězství kariéry dovedl Jan Faltejsek.  

Dařilo se Jiřímu Palíkovi, který nejprve dovedl vítězně do cíle desetiletého veterána MOLLYS BEST (Elusive City) stáje Filip z lotu Kateřiny Berthier, s nímž o krk před Juvanou (Amadeus Wolf) vyhrál sprinterskou Cenu spol. Unimarco s.r.o. (IV.k., 1100 m) a následně v sedle odchovance společnosti Acton s.r.o. LAZARDEM (Zazou - Lady Kristinne, Night Shift) stáje Bee Honey Doubravice jistě vyhrál Cenu spolku Dostihy Slušovice (hdcp IV.k., 4+, 2200 m).       

Afinitu k moravským závodištích prokázal v Ceně spol. Tipsport (hdcp IV.k., 1600 m), šestiletý valach Rabbitu Trhový Štěpánov RABBIT SPIRIT (Swiss Spirit), připravovaný Janem Havlíčkem, vybojoval pod Marcelem Novákem mladším své druhé kariérní vítězství.  

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net