chuchle2Již příští neděli se odehrají na chuchelském závodišti největší srovnávací testy tříletých se staršími, tedy "Praha a turf", a  tak je tato neděle, co se týče programu, oddychovější. Hlavní slovo totiž bude mít druhá liga sprinterů v handicapové Velké ceně Conseq.

V hlavním dostihu, kilometrové Velké ceně Conseq, startuje sedm koní. Jediný tříletým zástupcem
je svěřenec Eduarda Kotába a zástupce stáje Lokotrans Hello Hobby (Intense Focus), který letos zvítězil ve dvou sprintérských dostizích čtvrté kategorie. Má také již jednu zkušenost z velké scény - v Severočeské ceně Hitrádia FM doběhl sedmý a porazil z dnešních soupeřů stájového kolegu Chemika.

Chemik (Bully Pulpit) připravovaný Jaroslavem Votavou se může ještě pochlubit pátým místem z Gomba handicapu, tehdy se mu povedlo porazit o mnoho kil více zatížené Kendyho a Hyacinta. A jeho aktuální forma vypadá dobře - před pěti týdny totiž Chemik zvítězil s 61,5 kilogramy ve sprintérské trojkovém dostihu ve Slušovicích.

Klisnu Rabbit Kyllachy doporučuje nejen výborná stájová forma koní Rabbitu Trhový Štěpánov, ale i její výborné výsledky od začátku léta. Poslední dva starty dokonce proměnila ve vítězství v krátkých dostizích v Karlových Varech a Lysé nad Labem. V posledním zmíněném startu porazila o krk další účastnici dostihu Reggie (Varadar), která nesla o šest kilogramů méně a stejný váhový rozdíl je mezi nimi i tentokrát.

Poněkud záhadným koněm je bělouš Solar Power (Literato), ten se totiž vrátil na dráhu po deseti měsících v srpnu v Lysé nad Labem vítězstvím. Ale jeho další dva starty, včetně Velké letní ceny Ústeckého kraje,  již tolik úspěšné nebyly. Ale může mu pomoci zkrácení tratě na kilometr, v minulosti zaběhl dobře na trati 1100 metrů.

Traffic Tour (Pentire) letos dvakrát zvítězil na 1400 metrů a na minimální možné trati poběží poprvé v životě, ale podává spolehlivé výkony. Wladanovi se v posledních startech tolik nedařilo, ale počátkem června zvítězil na pražské dráze právě na kilometrové trati.

Velmi zajímavě je také obsazena Cena ZFP na trati 2400 metrů. Zástupce tříletého ročníku Mystic Golfera (Torlus) a Talenta (Egerton) prověří solidní starší vytrvalci na čele s Khalidorem (Lomitas), letošním trojnásobným vítězem Duplem (Sorbie Tower) nebo Shadow Moonem (Moonjay). Tento loni trojnásobný vítěz se letos umísťuje ve druhé kategorii.