Kolesa2Jeden z nejúspěšnějších dnů své dostihové kariéry zažil včera v Kolesách majitel a chovatel Ing. Ladislav Jezdinský a jeho stáj Jeso, který s vlastními odchovancemi získal dvě místa a jedno druhé místo, přičemž trimfy si odvezl z obou nejlépe dotovaných dostihů mítinku.


V hlavním dostihu, steeplechase cross-country Ceně společnosti Charvát Group (II.k., 4000 m, 85.000 Kč) se po boji s vítězem z minulého mítinku v Kolesách Kyshantym prosadil po boji o krk pětiletý valach Holly Mill (Mill Pond), který tím získal dosud největší úspěch své dostihové kariéry. Holly Millova stájová kolegyně Gobe (Bear King), dcera někdejší šampiónky proutěnkářů Go Potsy Go (Ten Gold Pots), si v Ceně Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní za podpory Ing. Rajmunda Pavly (stch cc, III.k., 3700 m, 60.000 Kč) jistě poradila s konkurencí a porážkou stejně staré Ring of Love (Rainbows for Life) získala druhé vítězství v Kolesách v řadě. V sedle obou svěřenců trenérky Sedláčkové byl žokej Jaroslav Myška.

Po loňském vítězství v proutěnkách v Pardubicích získal první úspěch v dostihu steeplechase cross-country čtyřletý Sixtyseven (Rainbows for Life), pravý bratr dvojnásobné vítězky Velké pardubické Sixteen. V sedle hřebce stáje Buc-Film, trénovaného Josefem Váňou, byl jeho syn Josef, který též dovedl vítězně do cíle sedmiletou Wyonu (Tertullian) z domácí stáje Vasury Kolesa, připravovanou však v Mlýncích Josefem Váňou. Třetí překážkové vítězství v řadě získal v závěrečných proutěnkách šestiletý Skarabeus (War Chant) ze stáje DS Pegas.

Úvod mítinku obsatarala trojice rovinových dostihů. V prvním se na úkor odchovance Ladislava Jezdinského Loraxe (Look Honey) prosadila dcera jedničkové Chrisanty (Bin Shaddan) Christera (In Camera) ze stáje Orling, ve druhém lehce triumfoval čtyřletý El Camino (Bertolini) ze stáje MBE, který od debutu v září před dvěma lety nevyhrál a poprvé spadl do dostihu IV. kategorie, a v pětkovém handicapu zažila poprvé chuť vítězství tříletá Letenka (Beccari) z chovu a stáje rodiny Faltových. 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking