BrnoDruhé letošní brněnské dostihové odpoledne bylo ve znamení úspěchů žokeje Jaromíra Šafáře, který tu zvítězil třikrát a s 12 prvenstvími kraluje šampionátu jezdců na rovině. Byl také v sedle Honzika trenérky Zdeny Havlíčkové, který splnil úlohu favorita Letní moravské míle - Ceny firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017. Druhý vrchol mítinku, Letní brněnskou steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o., ovládl svěřenec Františka Holčáka Stefan s ž. Lukášem Matuským. Dařilo se také ž. Vendule Korečkové, která zvítězila dvakrát.


Mezi sedmičkou startujících v hlavním rovinovém dostihu, Letní moravské míli - Ceně firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017 (4+, III. kategorie, 1600 m, 45.000 Kč), kariérou vynikal vítěz Ceny Jezdectví a Memoriálu profesora Michala HONZIK (Orpen). Nový svěřenec trenérky Ing. Havlíčkové hájící barvy stáje Epona ale musel loňskou sezónu pro zdravotní problémy vynechat a do dostihového dění se vrátil až letos 1. května v Lysé nad Labem. Tam zvítězil a proto nepřekvapilo, že mu v Brně patřila role favorita. Dostih rychle rozeběhla vítězka Jarní moravské míle Quaff (Big Shuffle), ale ta se tentokrát musela v cíli spokojit se třetí příčkou, čtyři délky za druhou Step Star (High Extreme). Více než délkovým vítězstvím potěšil svůj realizační tým Honzik a v jeho sedle završil hattrick na brněnském závodišti Jaromír Šafář.

Také v překážkovém vrcholu mítinku, Letní brněnské steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o. (5+, steeplechase III. kategorie, 4100 m, 80.000 Kč) se nepodařilo vyhrát koni, který se prosadil v obdobém dostihu před měsícem. Rovněž Tripolis (Varadar) skončil v dostihu třetí. Výborně si počínal Marl Bora (Boreal), který v sedle s talentovanou žákyní Veronikou Řezáčovou (dnes již jednou druhou) dokonce bojoval o vítězství. Třičtvtrtědélkový triumf ale nakonec strhnul na svou stranu minule druhý STEFAN (Ray of Light) stáje K-K Metal a.s. V sedle svěřence Františka Holčáka byl žokej Lukáš Matuský.

Hned první dostih brněnského odpoledne, Cena DELIGHT MY FIRE (2l., III. kategorie, 1000 m, 45.000 Kč), začal výborně pro žokeje Jaromíra Šafáře. Trenér Radim Bodlák měl v dostihu dva koně a svěřil mu v lednu narozenou vnučku skvělé Nory Jeane MAMBO (Bully Pulpit), která patří stáji Syndikát Dvorska - Vymazal. Trenérova druhá svěřenkyně Slivka (Mikhail Glinka) do dostihu neodstartovala, ale Mambo už od startu diktovala třem soupeřům tempo a až do cíle se jí a ž. Šafářovi všichni dívali na záda. V cíli byla odchovankyně Josefa Vymazala o dvě délky před Dark Alighieri (Durante Alighieri). Třetí Palmír (Darslam) docválal 14 délek za vítězkou.

Vedoucí jezdec rovinového šampionátu Jaromír Šafář se radoval z dalšího vítězství hned v následující Ceně Václav KUBÍK s.r.o. (4+., IV. kategorie, 2800 m, 30.000 Kč). Tady byl partnerem letos debutující, a dosud neumístěné reprezentantky, stáje BORS Břeclav a.s. CONCORD OF GRACIE (Rip Van Winkle). Také v sedle svěřenkyně Jozefa Pirucha diktoval žokej Šafář soupeřům tempo, ale ve střední části dostihu přenechal aktivitu na čele soupeřům. V cílové rovině Concord of Gracie dokázala znovu zabrat a v cíli měla náskok dvou délek na vítěze dvou dostihů přes proutěné překážky Hádése (Calming Influence) a Well Riska (Security Risk).

Cenu stáje MERIDIAN (3+., IV. kategorie, handicap, 1400 m, 30.000 Kč) vodila až do cílové roviny Carolins (Mir Sada), ale nakonec se musela spokojit jen se čtvrtým místem. Po měsíci si totiž přijela pro další vítězství na brněnské závodiště svěřenkyně MVDr. Petra Kantka OUR LASS (Oratorio), která pod taktovkou ž. Venduly Korečkové po boji o půl délky porazila De Coccinelle (Showcasing). Na ni už téměř tři délky v cíli ztrácel třetí Santino (Scyris).

Pro druhé vítězství si letos na brněnskou dráhu přijel také čtyřletý ROYAL FLYER (Suestado) hájící barvy stáje BoKa Seniors. Minule zvítězil s 69 kilogramy a ted mu nezabránila v zisku první dotace v Ceně GUILLERMA (4l., steeplechase V. kategorie, 3400 m, 30.000 Kč) ani hmotnost o 3,5 kilogramy vyšší. Stejně jako před měsícem byl svěřenec Martiny Růžičkové na čele po celý dostih. V závěru na něho dotíral Ferino (Ryan), ale opět ho dokázal Royal Flyer porazit. Třetí příčku získal další svěřenec Martiny Růžičkové Vinnero (Rosensturm).

Necelé dvě délky minule chyběly Scrapperovi v Brně na vítězství, ale dnes si v dostihu pojmenovaném Cena Autodopravy VLČEK a BLANENŠTÍ ŽIVNOSTNÍCI (3l., IV. kategorie, 1900 m, 30.000 Kč) nenechal premiérovou trefu do černého vzít.  V cílové rovině se zdálo, že by první peníze mohl získat Savoir Absolu, ale nakonec se o délku radoval z prvního vítězství v sezóně am. Jindřich Fabris v sedle zástupce stáje Kipling-co.-Mimra SCRAPPERa (Tiger Cafe). Savoir Absolu (Pouvoir Absolu) doběhl o délku a zpět, a třetí Charming Girl (Tiger Cafe) třičtvrtě délky za ním. 

Sice jen jedno angažmá, ale zato vydařené, absolvoval na brněnské dráze Josef Bartoš, který zítra bude jezdit v Meranu. V sedle svěřence trenéra Stanislava Popelky THIRTEEN DIAMONDS (Diamond Green) dominoval v Ceně společnosti REGUTEC s.r.o. (5+, steeplechase IV. kategorie, 3600 m, 50.000 Kč). Šestiletý valach stáje Lokotrans zaznamenal své první překážkové vítězsttví o 10 délek před bojující dvojicí Luk (Mill Pond) - Gilbert (Tiger Cafe). Nedařilo se tolik Sorgeniovi (Egerton), který v úloze favorita proběhl cílem až na čtvrtém místě s větší ztrátou na vítěze.

Dvě vítězství si z Brna veze ž. Vendula Korečková, která se prosadila i v závěrečném dostihuCeně pořadatele TJ BRNO DVORSKA (4+, IV. kategorie, handicap, 2200 m, 30.000 Kč). Trenérka Tamara Křídlová posadila jezdkyni na nejstaršího účastníka ZAIRA (Rosensturm) a ten v cíli porazil v průběhu dostihu aktivní Vadeonu Two (Egerton) a nejméně zatíženou Cathy Princess (Security Risk).

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net