karlovy varyNedělní dostihy v Karlových Varech vyvrcholí první jedničkovou zkouškou nejmladšího dostihového ročníku, Cenou Masise - Poháru Grandhotelu Pupp. V devítihlavém poli nechybí oba nejlepší ze Simsonovy ceny Zock a Saša a také snadný vítěz na zdejší dráze Duke of Darhorse. 


135 tisíci korun dotovaná Cena Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory společnosti Charvát Group s.r.o. změří síly devíti dvouletých koní. V centru pozornosti určitě bude dvojnásobný vítěz Zock (Rock of Gibraltar), který ale poté v bratislavské Ceně Muscatita coby favorit doběhl třetí, třičtvrtě délky před dalším z účastníků dostihu Landaronem (Egerton). Velmi dobrý dojem zanechala při svém dostihovém křestu svěřenkyně Tomáše Váni Saša (Makfi), o 2 1/4 délky druhá za Zockem právě v Simsonově ceně.

Do širšího okruhu favoritů právem patří Duke of Darhorse (Duke of Marmalade), který konkurenci ve trojkovém dostihu na zdejší dráze 24. července zkentroval čtyřmi a více délkami. Pět a půl délky doběhl za ním na čtvrtém místě Sharpourův syn Christok, který byl do Ceny Masise dohlášený. Stupně vítězů může atakovat i v jediném startu druhá Arkanie (Arcano) z němčické tréninkové centrály. A dojem udělal počátkem července v Lysé nad Labem čtyřdélkovým vítězstvím Felix (Jukebox Jury) stáje Pegas.

Zvítězit dokázala i stájová kolegyně Duke of Darhorse Argami (Midships), která ale chyběla v podstatném dění výsledkové listiny Simsonovy ceny. Ta by se tedy k průniku na dotovaná místa musela zlepšit, stejně jako Global Girl (Cal Me Big), tedy klisna při debutu čtvrtá mezi pěti startujícími v Budapešti a minule šestá v Simsonově ceně.

Velmi sledována bude také Cena společnosti Charvát Group s.r.o., dostih druhé kategorie na trati 2400 metrů. Schází se tu totiž velmi solidní společnost koní včetně Oaks vítězky Ines (Lope De Vega), která ponese nejvyšší hmotnost 60,5 kilogramy, výborného vytrvalce Omnibuse (Da Xian) a stabilního člena jedničkové společnosti Fernanda (Sabiango), který odvádí vysoký standard. Tříletý ročník je zastoupený mj. šestým z derby Urban Joyem (Galileo) a třetím z Velké jarní ceny Johnny Whistlem (Silver Whistle).

Sázkové kurzy Betino na Cenu Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory společnosti Charvát Group s.r.o.:
2,5:1 - Duke of Darhorse, Zock
5,5:1 - Sasa
6:1 - Arkanie, Felix
7:1 - Landaron
8:1 - Argami
12:1 - Christok, Global Girl
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net