nyanitomba lysaČtyři vítězství, z toho tři rovinová a jedno, první po 10 deseti letech, překážkové, získal v sobotu v Lysé nad Labem trenér Allan Petrlík, který se tak posunul do čela šampionátu trenérů, jehož loňský zisk obhajuje.


Ještě před začátkem podzimní části sezóny se zdálo, že obrovský náskok trenérky Heleny Vocáskové v průběžném šampionátu rovinových trenérů bude těžko k překonání. Skvělá forma svěřenců trenéra Allana Petrlíka, jímž trénovaní koně získali během září 9 vítězství a Petrlík tak minulý víkend vyrovnal bilanci Heleny Vocáskové, pokračovala i v Lysé a posunula úřadujícího šampióna do čela s náskokem 3 vítězství. První triumf získal Petrlík díky podruhé v řadě vítěznému čtyřletý SEEP (Shirocco) stáje Darhorse Syndikát s ž. Šafářem v sedle, který navzdory nejvyšší váze v poli úvládl úvodní Cenu společnosti KENOX (IV.k., 3+, 2400 m, 30.000 Kč), druhé s šestiletým CONAN ROY (Rock of Gibraltar) stáje tribau group s.r.o. s ž. Myškou, který lehce o 5 délek získal Steeplechase společnosti PILECKÝ (V.k., 3500 m, 30.000 Kč). Podruhé v řadě vyhrál i čtyřletý WIN FRONT (War Front) stáje DAR, který přešel do nižších kategorií, nicméně v Ceně společnosti PRAGITRANS (III.k., 3+, 1700 m, 45.000 Kč) si musel poradit s 2,5 - 11 kilogramy, které dával soupeřům. Kvarteto vítězství zakončil vlastní odchovanec stáje DAR tříletý LADAR (Midships - Ladee Wise Nort, Duck Snort) s Ondřejem Velkem pětidélkovým úspěchem v Handicapu společnosti K4K Holding (V.k., 3+, 1300 m, 15.000 Kč).

ladar lys
Ladar, jeden ze čtyř sobotních vítězů trenéra Petrlíka 

Hlavním dostihem letošního závěrečného mítinku na dráze v Lysé byla dvojková Velká říjnová cena závodiště Lysá nad Labem (II.k., 300 m, 90.000 Kč), v níž se o 2 1/4 délky před Hello Hobby (Intense Focus) prosadil domácí NYANI TOMBA (Excellent Art) stáje Joly, trénovaný Helenou Blažkovou, v jehož sedle byl žokej Milan Zatloukal.

nyanitomba lysa
Nyani Tomba, týden po European Jockey's Cupu, vyhrál hlavní dostih v Lysé před dalším účastníkem EJC Hello Hobby

V Lysé byl na programu i djeden dostih pro dvouleté - mílová Cena Cavalo Černá v Pošumaví (III.k., 2, 1600 m, 45.000 Kč), kterou jistě vyhrál RUMPL CIMPR CAMPR (Makfi) stáje Englicovi, zakoupený jako roček na Tattersalls December Yearling Sale za 2.000 gns.                     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net