most5Ani desetinový favorit Nine Ou Four ani obhájce loňského vítězství Honzik, hlavní dostih dnešního mítinku v Mostě, Cenu Jezdectví - Cenu společnosti Vršanská uhelná (I.k., 3+, 1400 m, 135.000 Kč), suverénně ovládl ve svém čtvrtém životním a prvním letošním startu tříletý Dashing Home ze stáje Ramzana Kadyrova, který soupeřům nadělil 7 délek.


Za svěřencem Arslangireje Šavujeva, kterého vedl žokej radek Koplík, doběhl na druhém místě v úvodu aktivní Honzik (Orpen), půl délky za ním Samruk (Elusive City) a čtvrtý favorit Nine Ou Four. Vítězný Dashing Home loni vyhrál debut v Hamburgu, poté doběhl třetí v BBAG Auktionsrennen a šestý v Gr.3 Baden-Badener Zukunftsrennen. Hřebec, kterého na dražbě ročků v Baden-Badenu koupil zpět za 10.000 euro jeho chovatel, je synem vítězky 1 dostihu ze 2 startů klisny Deinum (Sholokhov), polosestry dvojnásobné listed vítězky a Gr.3 umístěné klisny Dalarna, která je dcerou Dashing Blade a tudíž blízkou příbuznou Dashing Home.

Z rámcových dostihů si dvě vítězství odnesl žokej Jan Verner, který vyhrál závěrečné dva dostihy, oba v sedlech svěřenců Josefa Váni nakoupených v Coolmoru Sundary (Galileo - Saoire, Pivotal) a Ringmastera (Montjeu - Penny's Gold, Kingmambo). Nedařilo se českým odchovancům, jediné vítězství získala v úvodním Květnovém handicapu (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč) Lemesína (Signe Divin - Lemes Gold, Java Gold) z chovu Hřebčína Křenek, nyní hájící barvy Lokotransu.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net