Velka netolicka dobehChladnému podzimnímu počasí dnes čelili účastníci dostihů v Netolicích. V hlavním dostihu, crosscountry Velké ceně Netolic na 4100 metrů, podmínky nejlépe svědčily polokrevnému Tymianovi. Ten si dokázal pod vedením Jana Odložila poradit se šesti soupeři a při 23. startu pod vedením trenéra Nováka získal druhé vítězství. Všech pět rovinových dostihů ovládly klisny a sedm vítězů bylo tuzemského chovu. Tři trenéři dnes dosáhli double - kromě  zmíněného Antonína Nováka to byli rovněž Allan Petrlík a Helena Vocásková.


Tradiční hlavní dostih zdejšího mítinku, Velkou cena Netolic - Velkou cena GALOPP NEWS (5+, crosscountry III. kat., 4100 m, 80.000 Kč), ovládl osmiletý polokrevný svěřenec trenéra Antonína Nováka TYMIAN (Minds Music - Tina, Vernius), zástupce úspěšné překážkové rodiny, ze které pocházejí i Ter Mill a Templář. Osmiletého valacha stáje DS Malá Morávka nedokázal v cílové rovině ohrozit ani před týdnem čtvrtý ve Velké mostecké steeplechase Power Zar (Desert Prince), jenž za ním zaostal o čtyři délky. Třetí příčku získal nejmladší kůň v poli Delifo (Fly to the Stars). Daleko za ním doběhl do cíle na čtvrtém, a zároveň posledním místě, Mauglí (Magnus). Trenér Antonín Novák se osmým vítězstvím posunul v překážkovém šampionátu na druhé místo před Helenu Vocáskovou, Jan Odložil je mezi jezdci třetí.

Dostihový den u zámku Kratochvíle otevřel Handicap Šindelář Spedition (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč), kde na měsíc staré vítězství z Mimoně navázala svěřenkyně trenéra Petrlíka a zástupkyně bílozelených barev a chovu Rabbitu Trhový Štěpánov FANTASTIC LADY (Rol'Over Beethoven - Rabbit Fantastic, Fantastic Light), která o více než dvě délky dominovala nad dvojící koní. V "mrtvém doběhu" si připsali společné druhé místo nedávný vítěz ze Slušovic Santino (Scyris) a Zlomek (Bully Pulpit). Vedoucí jezdec rovinového šampionátu David Liška tak ukončil měsíc trvající období bez vítězství a připsal si už 22. čárku v sezóně.   

Velka netolicka dekor
Slavnostní dekorování vítězů crosscountry Velké ceny Netolic - Velké ceny GALOPP NEWS

Mnoho nechybělo a půl hodiny později triumfoval David Liška podruhé, ale nakonec se musel v sedle Derniery (Canford Cliffs) v Ceně Vermarket s.r.o. (3l., IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč) spokojit s druhým místem. O půl délky nečekaně dominovala teprve podruhé startující ANIS HELLISIO (Pop Rock - Anis Etoile, Helissio), zástupkyně stáje Zeas Staré Hradiště a chovu Františka Vocáska. V jejím sedle si připsala premiérové vítězství jezdkyně Dana Bořánková. Třetí místo patřilo další svěřenkyni trenérky Vocáskové v dostihu Play Rocce (Pop Rock), která zaostala za svou tréninkovu kolegyní v cíli o půl délky.

Po roce si přijela pro vítězství z dalekých Velkých Karlovic na zdejší závodiště svěřenkyně Radka Holčáka YORDANA (Egerton - Yokodara, Dara Monrach) stáje ELPAM CZ. Osmiletá klisna v hlavním rovinovém dostihu, Ceně Města Netolic (3+, III. kat., 1200 m, 45.000 Kč) pod vedením ž. Zuzany Vokálkové o půldruhé délky za sebou zanechala Archipenku (Archipenko), jenž o hlavu odkázala na třetí místo tříletou Koastiyu (Dark Angel). Pořadí na tabuli doplnil 65,5 kilogramy zatížený Stormico (Stormy Jail) a Čamilla (Camill).

napajedla yordana

Vedoucí trenérka šampionátu na rovině Helena Vocásková završila netolický double v Ceně Rabbitu Trhový Štěpánov (3+, IV. kat., 3000 m, 30.000 Kč). Stalo se tak prostřednictvím šikovné tříleté klisny stáje Ing. Stanislava Chudáčka GOLD HAVANAH (Havana Gold), jež zvítězila pod vedením Beysima Ferhanova letos už potřetí. Tentokrát za sebou o tři délky zanechala Landarona (Egerton) a o devět délek hvězdného překážkáře Stukea (Jukebox Jury), jenž nosil 61 kilogramy a dostih měl jako přípravu na velké italské překážkové dostihy. Beysim Ferhanov opět stáhl náskok Davida Lišky na jedno vítězství. Trenérka Vocásková si připsala už 37. vítězství v sezóně a překonala svou dosud neúspěšnější sezónu 2016.

Poslední rovinová zkouška, Handicap přátel Dostihového závodiště Netolice (4+, handicap V. kat., 1800 m, 15.000 Kč), přinesla v komorním poli čtyř koní zadržené osmnáctidélkové vítězství FANEGY STAR (Durante Alighieri - Fanega, Security Risk) a žákyně Simony Laubeové. Klisna nosila výrazně nejvyšší hmotnost v poli 63,5 a dosáhla tak dnešního double pro trenéra Petrlíka a stáj Rabbit Trhový Štěpánov. Druhé a třetí místo patřilo stájovým kolegyním Savage (Beccari) a Maceshce (Dandoun). Trenér Petrlík si 15. vítězstvím jistí druhé místo v šampionátu.

Při třetím účasti v překážkovém dostihu si dokázal připsat první vítězství v této disciplině svěřenec trenéra Tomáše Váni FABRYAN (Ryan - Fabriana, Security Risk) patřící stáji Michaela - Hruboš. Ve Steeplechase Envisan - Gem a.s. (4+, steeplechase V. kat., 3200 m, 30.000 Kč) pod vedením Jana Vernera dominoval o šest délek před ostříleným Thirteen Diamondsem (Diamond Green). S ještě větším rozdílem dorazil do cíle třetí polokrevný Terazini (Durante Alighieri). Trenér Tomáš Váňa se letošním čtvrtým překážkovým úspěchem svého sveřence dostal do první desítky trenérů.

Napajedla fabryan2

V závěrečném dostihu, Steeplechase ČSAD -  Busem České Budějovice (4+, steeplechase V. kat., 3600 m, 30.000 Kč) se radovala ze druhého vítězství dvojice trenér Jan Novák - jezdec Jan Odložil. V poměrně těsném doběhu dostihu se o dvě délky prosadila MORAVANKA (Tiger Cafe - Morávka, Glenstal) před Jitřenkou (Four Star General), jen o nos zpět dosáhl cíle na třetí příčce nejvíce zatížený Lambrozini (Sholokhov).

Michaela Zemanová
Foto: Andrea Zavadilová
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net