Simunek JakubJiž za dva dny bude na mosteckém hipodromu zahájena nová dostihová sezóna. Na její organizaci se samozřejmě podílí několik zaměstnanců a.s. Hipodromu Most. Největší zodpovědnost za její zdárný průběh leží na novém řediteli, Ing. Jakubu Šimůnkovi, MBA, který je ve funkci od dubna. S panem ředitelem jsme si povídali o několika zajímavých tématech souvisejících nejen se sobotním dostihovým dnem. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jaké si dává cíle a také v jakém stadiu je možnost otočení směru běhání v Mostě. Potěšující zprávou je, že se do mosteckého programu vrací tradiční Velká mostecká steeplechase.


Vaše jméno bylo dosud spojováno s pražským závodištěm. Jak tedy došlo k tomu, že jste se stal ředitelem a.s. Hipodromu Most?

Abych se stal členem představenstva společnosti Hipodrom Most a.s., bylo nutné projít dvoukolovým výběrovým řízením, jehož součástí byl kromě jazykové zkoušky také test odborných znalostí nebo zpracování koncepce budoucího fungování Hipodromu Most. Zkušenosti z dostihového provozu, produkce jednotlivých dnů a samozřejmě také z ekonomiky dostihového sportu, jsem získal během čtyř sezón na závodišti ve Velké Chuchli, kde jsem působil na pozici obchodního manažera a později jako obchodní ředitel. Nyní je na mě, abych se poctivou prací odvděčil za důvěru, kterou do mě vkládá JUDr. Ing. Jiří Charvát a představitelé města Mostu.

Jaké jsou vaše cíle v této jubilejní 20. dostihové sezóně v Mostě?
Pro nás je samozřejmě v první řadě důležité, aby byli spokojeni diváci, pro které dostihy pořádáme. Hipodrom Most je ojedinělou atrakcí v celém Ústeckém kraji a tohoto postavení je potřeba maximálně využívat. Ve funkci jsem zatím velmi krátce, ale vidím potenciál v rozvíjení vztahů se současnými partnery hipodromu, kteří velmi pozitivně reagují na zvyšování počtu dostihových dnů a plánovaný rozvoj areálu. V neposlední řadě plánujeme navázání spolupráce s dostihovými závodišti Hoppegarten v Berlíně a Dresdener Rennverein.

HipodromMost arealletecky'
Letecký pohled na současný areál Hipodromu Most (foto Petr Toman)

Co byste rád zlepšil v nejbližší budoucnosti?
Byli bychom rádi, pokud se nám bude dařit získávat nové fanoušky na Facebook Hipodromu - https://www.facebook.com/HipodromMostOfficial. V dřívější době se novým médiím nikdo příliš nevěnoval, ale je důležité si uvědomit, že v dnešní době drtivá většina komunikace probíhá elektronicky přes nejrůznější sociální sítě.

Pan doktor Charvát se v předjaří v médiích zmínil, že by chtěl na hipodromu otočit směr běhání. Jak moc je to vzdálená nebo blízká budoucnost?
Nápad otočit směr běhání má samozřejmě své příznivce i odpůrce. Pokud se těžiště koně nachází přibližně na úrovni 14. žebra, tak přední nohy nesou 58% tělesné hmotnosti a zadní 42%. Jakmile kůň při cvalu natáhne krk a hlavu dopředu, přední nohy nesou více než 60% hmotnosti. Jestliže k tomu přidám váhu dostihového jezdce a sklon dráhy, je jasné, že kůň pravděpodobně v cílové rovině, která je z kopce, nepodá maximální výkon. Pan doktor Charvát má pro otočení směru běhání objektivní důvody, ale nerad bych předvídal, kdy by mohlo dojít k realizaci. Aktuálně je zpracována studie tribuny s cílovou věží a my se budeme bavit o financování projektu také s městem Most.


Most projekttribuna
Pohled do budoucnosti hipodromu - projekt nové tribuny 

V loňském roce na hipodromu chyběla Velká mostecká steeplechase. Tedy jediný  mostecký překážkový dostih první kategorie, který se tu konal již sedmnáctkrát. Vrátí se zpět na závodiště?
Mohu Vám již nyní exkluzivně prozradit, že Velké mostecká steeplechase na 4500 metrů se bude konat a to v termínu 26. srpna 2017. Ohledně detailů k tomuto významnému dostihu je třeba vyčkat na zveřejnění příslušných propozic.

V sobotu nás čeká první dostihový den na hipodromu. Na co všechno se mohou diváci těšit?
Pro diváky jsme připravili opravdu atraktivní dostihové odpoledne. Součástí mítinku budou tři dostihy steeplechase, kde se představí česká žokejská špička v čele s Josefem Bartošem, Jaroslavem Myškou nebo Dušanem Andrésem. Mezi rovinovými dostihy uvidíme hned dvě klání nejvyšší kategorie, Memoriál Dr. Frankenbergera – Jarní cenu města Mostu na 2000 metrů a 23. Memoriál Vlastimila Smolíka – Cenu první dámy České republiky, nad kterou, jak již název napovídá, převzala záštitu první dáma České republiky Ivana Zemanová. Pro děti i dospělé návštěvníky budou připraveny například projížďky na koních, které jsou velmi oblíbené, a další doprovodný program.

Michaela Zemanová

Související článek: Mostecký hipodrom v sobotu vstoupí do jubilejní 20. sezóny zajímavým programem

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net