slusoviceZítřejší dostihový den na závodišti ve Slušovicích přinese devět rovinových dostihů. Hlavní slovo dostávají dvouletí v Ceně EBF o 60.000 korun, velmi zajímavé ale jsou také další dva dostihy třetí kategorie. Mítink již tradičně proběhne pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Mišáka.


Hlavní dostih slušovického odpoledne se netradičně odehraje hned na úvod celého dostihového programu, tedy ve 14 hodin. Z tuctu účastníků rovná polovina dosud nemá zkušenost s dostihovou atmosférou. Jedná se o Datan Nashe (Ryan), Letegerta (Egerton), Ice Ryana (Ryan), Darwina (Next Desert), Rolline´s Boye (Zamindar) a Naska (Next Desert). Posledně jmenovaný hřebec je sourozencem několika jedničových koní a jeho matka Natouchka (Miswaki) mu dala život ve 24 letech. Naopak nejzkušenějšimi ve startovním poli jsou dvakrát startující Black Bet (Dick Turpin), minule na zdejší dráze pátá, a Michalangelo (Silver Whistle), který se v obou vystoupeních umístil na tabuli. Při svém debudu na zdejší dráze byl dokonce druhý.

Kvalitní debut má na svém kontě svěřenec trenéra Juránka Rabbit Makfi (Makfi), který před třemi týdny doběhl na čtvrté místě v Praze ve dvojkovém dostihu, který ovládla Anshoa.  Pravý bratr jedničkového Stingera String (Sholokhov) a Rubikon (Silver Whistle)  se při svých debutech neumístili, ale mohou předvést mnohem lepší výkon.

always 1
FOTO (Zenon Kisza): Always on Sunday stáje Monte Negro je vysokým favoritem Ceny Zlínského kraje na 2200 metrů

Jen šestici účastníků bude mít sprintérská Cena společnosti D Plast o 45.000 Kč. O vítězství by měli především usilovat častí soupeři Aprilius (Balmont) a Tulum (King´s Best). Desetiletý ryzák poskutuje Apriliovi výhodu čtyř kilogramů. Deset koní se utká v Ceně Zlínského kraje na 2200 metrů. Velmi sledovanmým určitě bude předloňský hrdina Saint Legeru Always on Sunday (Sunday Break), který se letos vrátil na dráhu devátým místem ve Velké ceně Slovenska. V jeho sedle bude jeho stálá jezdkyně ž. Zuzana Vokálková a hnědák ponese velmi příznivou hmotnost 55,5 kilogramy. Mezi největší soupeře klasického vítěze by měli patřit tříletý letos dvakrát vítězný Urbi et Orbi (Observatory), spolehlivá Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor) a účastnice Ceny Whisky Our Duchess (Duke of Marmalade). 

Na návštěvníky slušovického závodiště čeká zajímavý doprovodný program. Vůbec poprvé tu budou k vidění ukázky koňského póla a svůj dostih také budou mít psi, kteří budou zaávodit na 200 metrů. 

Sázkové kurzy Betino na Cenu EBF:
2,6:1 - Rabbit Makfi
4,5:1 - Michalangelo, Rolline´s Boy
6:1 - Black Net
6,5:1 - Datan Nash, String
7,5:1 - Darwin
8,5:1 - Rusalka
10:1 - Letegerto, Nask
13:1 - Ice Ryan, Rubikon
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking