chuchle2Poslední týden je slovo derby určitě nejfrekventovanějším slovem mezi turfmany. Zítřejší dostihový den ve Velké Chuchli ale není pouze o 96. Mercedes-Benz České derby, ale také o pěti dalších významných dostizích. Připomeňme, že první z nich se koná v 17 hodin, ale areál bude otevřený pro návštěvníky již od 14 hodin. Ve 14:45 totiž bude odběhnutý první ze tří klusáckých dostihů a je připravena také ukázka koňského póla.


Atraktivní dostihový program otevřou junioři v Simsonově ceně Blacktype Pedigree o 90.000 Kč. Mezi 12 účastníky jsou také tři letošní vítězové - Zock (Rock of Gibraltar), jehož šance podpoří Eduardo Pedroza, Mikrop Nice (Durante Alighieri) a Argami (Midships) s šampionem Murzabayevem.  Dobré debuty ale mají za sebou i Big Bobby (Big Bad Bob) a Christok (Sharpour). Sázková společnost Betino postavila do role předběžných favoritů Zocka a Argami, kteří mají kurz na vítězství 3,7:1.

Hned následujícím dostihem je Cena TRM s dotací 135.000 Kč určená sprinterům. Těch se poměří v dostihu jedenáctka, ale reálně může bojovat o vítězství kvarteto koní, i když samozřejmě k překvapení může dojít. Výborný Mikesh (Majestic Missile) po operaci a rekonvalescenci teprve zahajuje sezónu, ale určitě se nepřijede jen zúčastnit. Jeho největšími soupeři by měli být v Německu se dvakrát dobře prezentující Prince Orpen (Orpen), Nine Ou Four (Medicean) a také Dashing Home (Dashing Blade), kterého minule v Bratislavě zradila těžká dráha. 

Tattersals Mile o 135.000 Kč vybojuje osm koní včetně slovenského Dall´Armi (Adlerflug) s Jaroslavem Línkem, loni čtvrtého v Maďarském derby. V centru pozornosti budou nestárnoucí Chardonney Tcheque (One Cool Cat), vítěz Ceny Jezdectví Father Frost (Rip Van Winkle) a Aldzarb (Duke of Marmalade), který dokázal triumfovat na Turf-Gala. Filip Minařík povede druhého z Velké jarní ceny Luck Aheada (Dream Ahead), jehož srovnání se staršími mílaři bude velmi zajímavé. A dalším zástupcem tříletého ročníku je nováček na českých drahách Jarahi (Lope De Vega), dvojnásobný vítěz v Německu.

Chardonney Tcheque Rispoli
Skvělý Chardonney Tcheque bude pod vedením Jiřího Chaloupky usilovat o třetí vítězství v Tattersals Mile

Dokonce čtrnáct tříletých klisen vybojuje předzkoušku Oaks, 37. Cenu Reklamního atelieru Proart. Tři nejlepší klisny ročníku startují v derby a tak se v bývalé Ceně hřebčína Napajedla otevírá možnost zviditelnění se dalším kandidátkám. Venillia (Rosensturm), Rabbit Percy (Sir Percy)  a Nazma (Approve) zaujaly v jarních klasikách pro klisny. Venillia doběhla třetí v Jarní ceně klisen, zatímco Rabbit Percy a  Nazma třetí resp. čtvrtá v jej slovenské analogii. Bělka stáje Rabbit Trhový Štěpánov navíc ještě byla pátá v Ceně Arvy na Turf-Gala. Dvě vítězství má letos na svém kontě Diredawa (Access To Java). Většina klisen ale zatím nemá zkušenosti z vytrvaleckých dostihů a tak se otevírají šance dalším klisnám, které nejsou bookmakery tolik preferovány.

35 minut před Českým derby se utkají špičkoví starší vytrvalci v 57. Zlatém poháru Rádia Impuls. Na startu je také jeho loňský vítěz Aztek (Moonjaz) a další skvělý vytrvalec Autor (Authorized), úspěšný i na black-type scéně, ale oběma by mohl zatopit Shaywan (Sinndar), jehož hvězda vstoupá rychle nahoru. Dosud neporaženého koně ve Střední Evropě povede Václav Janáček.  Vepředu očekáváme také klasickou vítězku Amgu River (Dylan Thomas) a koněm pro překvapení je spolehlivý Fernando (Sabiango) s Filipem Minaříkem.

Sázkové kurzy Betino na Cenu TRM:
2,8:1 - Mikesh, Prince Orpen
4:1 - Dashing Home
6:1 - Nine ou Four
9:1 - Waka Laura
13:1 - Sign of the Zodiac
15:1 - Dixon, Bright Sand
17:1 - Hello Hobby, Wobull se Now
25:1 - Charhizard

Sázkové kurzy Betino na Tattersalls Mile:
2,5:1 - Chardonney Tcheque
3:1 - Father Frost
4,5:1 - Aldzarb
7,5:1- Jarahi, Dall´Armi
8,5:1 - Arif, Luck Ahead
13:1 - Nyani Tomba

5Sázkové kurzy Betino na 37. Cenu Reklamního atelieru Proart: 
4,5:1 - Nazma, Venillia, Rabbit Percy
6,5:1 - Diredawa
7,5:1 - Latigera
9:1 - Fangoria
11:1 - Douna, Nicole Megan
13:1 - Marmelada, Tialine
20:1 - Wanikoro, Santa Padrona, Lorie
25:1 - Agharta, Willian

Sázkové kurzy Betino na 57. Zlatý pohár Rádia Impuls:
2,2:1 - Shaywan
2,7: 1 - Autor
5:1 - Aztek
6:1 -Amga River
8:1 - Fernando
13:1 - Icar, Always on Sunday
16:1 - Lorpen
(mze)


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking