GoldenDevilV listopadu 2006 je od sebe dělil jeden den letu proudovým letadlem. Pop Rock, už tehdy velká hvězda, se ve Flemingtonu v Austrálii těšil ze svého historického úspěchu - druhého místa v Melbourne Cupu, zatímco malá vystrašená Golden Sound čekala v Newmarketu, komu na dražbě hříbat padne do oka.

O dva a půl roku později se spolu sešli v Napajedlích, aby dali život hřebci, který by je ve čtvrtek mohl proslavit.

dres rabbit  GOLDEN DEVIL
Pop Rock - Golden Sound (Lujain)
Majitel: Stáj Rabbit Trhový Štěpánov
Chovatel: Rabbit CZ a.s.                   
Trenér: Petr Juránek
Jezdec: ž. Martin Laube
Vývoj handicapu v ČR: 60,5 - 67 - 67 - 75,5

Kariéra:
Odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov nastoupí v derby ke svému pátému životnímu startu. Loni se na dráze ukázal jen jednou, ale zato slibně - v polovině října v Mostě po boji s Fantasticadventure o krk vyhrál trojku na 1600 metrů. Do letošní sezóny vstoupil druhým místem, délku za Ivan Le Terrible, v trojce na 1600 metrů. Solidní výkon podal v Memoriálu dr. Frankenbergera, kde byl o hlavu čtvrtý (video). Nejlepší výkon podal ve Velké červnové, kde jej zdolal jen Timekeeper (video).   

Rodokmen:
Golden Devil pochází z prvního ročníku plemeníka Pop Rock (Helissio), vítěze 8 dostihů v Japonsku, který dvakrát zvítězil v Meguro Kinen (Gr.2, 2500m) a obsadil druhá místa ve dvou z nejprestižnějších dostihů na světě Japan Cupu (Gr.1, 2400 m) a Melbourne Cupu (Gr.1, 3200 m). Už tento krátký výčet ukazuje, že s vytrvalostí Pop Rock neměl nejmenší problém a sklony k ní bychom měli očekávat i u jeho potomků.
Matka Golden Sound byla zakoupena jako odstávče na Tattersalls December Foal Sale v roce 2006 za 3.000 gns. Běhala od dvou do čtyř let, během nichž vyhrála 3 dostihy včetně jedné dvojkya vydělala 173.000 Kč. Její parketou byla míle. Před Golden Devilem jí vyběhla Golden Irene (Look Honey), dvojnásobná vítězka na rovinách a též vítězka dostihu přes proutěné překážky. Nejlépe jí vyhovují distance 1800 - 2000 metrů.
Na straně otce až přebytek vytrvalosti dobře vyváží její malou absenci ze strany matky.

Naše resumé:
Golden Devil podal velmi dobrý výkon ve Velké červnové. Její mizerné tempo sice může být zavádějící pro hodnocení derby účastníků, což se týká i již dříve publikovaných vizitek, přesto Golden Devila nelze vynechat při jmenování šancových koní i vzhledem k tomu, že by, podobně jako otec, mohl ještě dozrávat. Měl by bojovat o dotované pozice. (miv)

GoldenDevil
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK
4. URBAN JOY
5. TIMEKEEPER
6. ALPHEUS
7. PARTYDAY
8. KRASAVA
9. JOHNNY WHISTLE
10. GONTCHAR
11. SECRETIVE LORD
12. SEDMIKRASKA
13. GRACE OF GRACIE
14. ERUPTION
15. MONTJEU THIRD


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking