grace of gracieKdybyste Grace of Gracie hledali v dražebních protokolech společnosti Arqana, odkud byl k nám zakoupen, nenašli byste jej. Na dražbě, na které padl do oka Chrisi Richnerovi, byl totiž nabízen jako Golden Bar a až u nás přišel ke svému současnému jménu. Předchozí derby vítěz "z Gracie" se jmenoval Rocky, Grace vypadá mnohem méně průbojně. Nebo nás ve čtvrtek přesvědčí o opaku?

dres bors  GRACE OF GRACIE (FR) 
Zanzibari - Gold Harvest (Kaldounevees)
Majitel: BORS Břeclav a.s.
Chovatel: Mme H. Devin                   
Trenér: Lenka Horáková
Jezdec: ž. Jiří Palík
Vývoj handicapu v ČR: 64 - 64 -71 - 70 - 72

Kariéra:
Grace of Gracie si cestu do našeho turfu našel z říjnové dražby ročků v Deauville, kde jej Christian Richner získal za 7.000 euro.

Grace of Gracie běhal pětkrát, čtyři starty absolvoval loni, letos se na dráze ukázal jen jednou. Vítězně debutoval 2. srpna v Bratislavě v dostihu IV. kategorie na 1200 metrů, kde mezi poraženými byl i Secretive Lord. Poté finišovalů třetí ve dvojce na 1400 metrů a do třetice se v Bratislavě představil 27. září v Karpatské ceně (L), v níž po tuhém boji prohrál o krátkou hlavu s Portorikosem. Sezónu uzavřel čtvrtým místem v Ceně zimního favorita, 4 1/4 délky za druhým Montjeu Third, ale před Johnny Whistle. Po delší pauze se na startu znovu objevilů 5. června v Bratislavě, kde ve Starohájském kritériu na těžké půdě skončil pátý, více jak 10 délek za Albe Back, ale před Montjeu Third. (video). 

Rodokmen:
Grace of Gracie je synem v USA narozeného a ve Francii běhajícího plemeníka Zanzibari (Smart Strike), který svůj jediný blacktype úspěch získal jako dvouletý, kdy vyhrál Prix de Cabourg (Gr.3, 1200 m) v Deauville. Dosud dal 3 blacktype koně - vítěze Prix de la Porte Maillot (Gr.3, 1400 m) Baghadura, v listed na 1800 metrů úspěšnou Thank You Bye Bye a ve dvou letech v listed na 1400 metrů umístěného Marasquina.  
Matka Gold Harvest vyhrála dva dostihy jako dvouletá, oba na 1900 metrů. Ve třech letech ale nepokračovala s distančním progresem a běhala od 1400 do 2000 metrů. Získala tři blacktype umístění na tratích 1800, 1850 a 2000 metrů. Grace of Gracie je jejím druhým potomkem. Bába Last Harvest neběhala, její otec Kahyasi je vítězem Epsom Derby.  

Naše resumé: 
Grace of Gracie nemá rodokmen vytrvalce, jako dvouletek ukázal třídu, nicméně pro jeho otce byla právě kariéra ve dvou letech ta nejúspěšnější. Příliš mu nedůvěřujeme. (miv)

grace of gracie

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK
4. URBAN JOY
5. TIMEKEEPER
6. ALPHEUS
7. PARTYDAY
8. KRASAVA
9. JOHNNY WHISTLE
10. GONTCHAR
11. SECRETIVE LORD
12. SEDMIKRASKA    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking