UrbanJoySe čtyřkou nastoupí ve čtvrtek v 96. Mercedes-Benz Českém derby hnědák stáje Lokotrans Urban Joy, jeden z trojice svěřenců trenéra Josefa Váni na startovní listině. Disponuje klasickým "derby pedigree", zda ale má i derby třídu, to ukáže ve čtvrtek. 

 dres lokotrans URBAN JOY (IRE) 
Galileo - Moments of Joy (Darshaan)
Majitel: Lokotrans
Chovatel: Matrix Bloodstock                   
Trenér: Josef Váňa
Jezdec: ž. Milan Zatloukal
Vývoj handicapu v ČR: 63,0 - 71,5

Kariéra:
Urban Joy, jeden z kolekce malých Galileů zakoupených privátně v Coolmoru s cílem uspět v našem derby, jako dvouletý neběhal. V péči trenéra Josefa Váni debutoval společně s taktéž původně do derby hlášeným Wego Dancing 30. března v Miláně, kde po hodně zeleném výkonu doběhl v poli 10 koní osmý s velkou ztrátou na zbytek pole (video). Další starty absolvoval už jen v Chuchli. Nejprve doběhl třetí, 3 1/4 délky za vítězným Trip to Sydney, v trojce na 2200 metrů, kde mezi poraženými byl i Timekeeper, poté v trojce na 2400 metrů skončil druhý za Krasavou (video). Ve Velké červnové doběhl sedmý, ale v cílové rovince měl dvakrát problém najít cestu a v posledních metrech ukázal zrychlení, při lepším průběhu by mu zřejmě neušla dotovaná pozice. (video

Rodokmen:
Urban Joy je synem Galilea, považovaného za najlepšího plemeníka současnosti. Sám vítěz Epsom Derby je otcem dalších tří vítězů anglického derby (New ApproachRuler Of The WorldAustralia) a také otcem loňského vítěze Českého derby Touch of Genius. Otec 220 blacktype vítězů dal s dcerami Darshaana 19 blacktype vítězů včetně Gr.1 vítěze Alandiho či druhého z Irish Derby Midas Touch. Tento úspěšný nick dává především vytrvalé koně.
Matka Moments of Joy (Darshaan) získala listed vítězství triumfem v Gladness Stakes na 2800 metrů a je matkou dvou v blacktype umístěných potomků Eternal Bounty (Galileo) a Unity (Sadler's Wells), taktéž vytrvalých, a především druhého z letošního Gold Cupu Mizzou (Galileo). Bába My Emma dala mj. i třetího z Curragh Cupu (Gr.3, 2800 metrů) Admiral of the Red (Galileo), který v péči Josefa Váni absolvoval jedny proutěnky v Itálii.

Naše resumé:
Vytrvalost by mu podle pedigree rozhodně chybět neměla, jeho pravý bratr před pár dny doběhl druhý v nejvýznamnějším utravytrvaleckém dostihu na světě Ascot Gold Cupu na 4 kilometry. Otázkou je třída. Ve Velké červnové mohl být lépe, ale i tak se zdá, že k většímu úspěchu zatím dostatek třídy neukázal, o místo na tabuli by ale bojovat mohl. (miv)

UrbanJoy
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net