JohnnyWhistleNastoupit na start s nezvítězivším koněm, aniž by už předem byly jeho naděje limitně blízké nule, to není zrovna obvyklé. Stáj Jeso a trenérka Štěpánka Myšková takového koně letos na start posílají a jejich šance s Johnny Whistle, ač dosud neokusil sladký pocit vítězství, nejsou nijak malé.

 


dres jeso  JOHNNY WHISTLE 
Silver Whistle - Johanneta (Johannesburg)
Majitel: Stáj Jeso
Chovatel: Ing. Ladislav Jezdinský - JESO                   
Trenér: Štěpánka Myšková
Jezdec: ž. Václav Janáček
Vývoj handicapu v ČR: 64,5 - 62,5 - 60,5 - 67,0 - 72,5 - 76,5

Kariéra:
Se sedmi starty v nohou patří bělouš Johnny Whistle s nejzkušenějším koním na startovní listině letošního derby. Velkou část z nich, přesně 5, absolvoval už jako dvouletý. Debutoval 7. června třetím místem za Partyday v trojce na 1200 metrů, o dva týdny později finišoval třetí v Simsonově ceně. V Ceně Masise na měkké dráze se mu nedařilo a skončil šestý (druhý doběhl Montjeu Third). Následně se vrátil do III. katerie a v Ceně EBF na 1400 metrů doběhl třetí, 2 1/2 délky za vítězným Secretive Lord a sezónu zakončil šestým místem v Ceně zimního favorita. Letošní sezónu otevřel koncovkou získaným třetím místem v Memoriálu prof. Václava Michala (video), 2 3/4 délky za vítězným Montjeu Third a poté skončil třetí, opět díky silné koncovce, ve Velké jarní ceně (video).     

Rodokmen
Johnny Whistle je synem plemeníka Silver Whistle (krátky profil tohoto plemeníka jsme přinesli nedávno), který největších úspěchů své kariéry dosáhl na distanci 2400 metrů, kterou se mu v USA podařilo zaběhnout za fantastických 2:24,35. Jeho chovné výsledky nelze hodnotit, v Polsku i v našem chovu dostal jen velmi omezenou šanci, Silver Whistle pochází z jeho prvního českého ročníku.   
Matka Johanneta běhala jen třikrát a získala jedno páté místo na trati 1400 metrů. Je dcerou šampióna dvouletých v Anglii, Irsku, Francii a USA Johannesburga, hřebce produkujícího ranější a rychlejší koně, ale též schopného dát koně jako je vítězka Australian Oaks (Gr.1, 2400 m) Once Were Wild.
Ze strany otce má Johnny Whistle dostatek vytrvaleckých vloh, ze strany matky už znatelně méně.   

Naše resumé:
Johnny Whistle dosud nešel dostih delší než míle, ale svým projevem (pomalu na nohách, silný finiš), se ukazuje jako vytrvalec podobně jako jeho otec Silver Whistle. Dokázal velmi dobře zaběhnout velmi rychlou Velkou jarní, s metry navíc by jeho šance měly stoupat. Vážný uchazeč o místo na tabuli. (miv)

JohnnyWhistle
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK
4. URBAN JOY
5. TIMEKEEPER
6. ALPHEUS
7. PARTYDAY
8. KRASAVA

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking