KrasavaTriumf slušovického Toxinova syna Doxe v roce 1987 byl dodnes posledním vítězstvím koně českého chovu po českém plemeníkovi, nepůsobícím v době plození v Napajedlích. Krasava bude letos jedním z koní, které se pokusí to změnit.

 dres chudacek  KRASAVA 
Moonjaz - Kristine (Kris Kin)
Majitel: Stanislav Chudáček
Chovatel: Ing. Stanislav Chudáček                   
Trenér: Helena Vocásková
Jezdec: ž. Tomáš Lukášek
Vývoj handicapu v ČR: 65,5 - 66,5 - 74,0

Kariéra:
Odchovankyně svého majitele Ing. Stanislava Chudáčka, v jehož barvách běhala i matka Kristine, jako dvouletá nevyběhla. Letos debutovala 24. dubna ve Velké Chuchli v dostihu IV. kategorie na 1800 metrů, kterou lehce o 3 délky vyhrála (video).  O tři týdny později jistě vyhrála dobře obsazenou trojku na 2400 metrů, stejný dostih, v němž loni začínal svou cestu k derby Touch of Genius a v němž o 1 1/2 délky zdolala Urban Joye (video). O dodatečnou přihlášku do Českého derby si řekla výkonem ve Velké červnové ceně, kde se celý dostih držela blízko čela na bariéře, v cílové rovince ale její žokej Jan Rája hledal místo k útoku a klisna ztratila pár cenných chvil v rozhodujících momentech, přesto finišem získala třetí místo. (video

Rodokmen
Klisna je dcerou plemeníka Moonjaz (syna vítěze Epsom Derby Nashwana), který nejlepších výsledků dosáhl na tratích 2300 a 2400 metrů. V chovu je jeho nejúspěšnějším potomkem vytrvalec Aztek či druhá z Ceny Hřebčína Napajedla a třetí z Oaks Sicílie.
Matka Kristine, které je též potomkem vítěze Epsom derby ryzáka Kris Kin (Kris S), sice během 2 sezón na českých drahách žádný ze 7 startů neproměnila ve vítězství, ale rozhodně si nevedla špatně. Doběhla třetí v Ceně zimního favorita, ve třech letech finišovala čtvrtá ve Velké jarní ceně a startovala i v Českém derby, které ale nedokončila zcela zdravá na 12. místě. Poté odešla do chovu, Krasava je jejím prvním potomkem.

Naše resumé:
Dohlášená klisna, jejíž oba rodiče jsou potomky vítězů Epsom derby a bába dcerou vítěze King George a druhého z Epsom derby King's Theatre, má v pedigree dostatek vytrvalosti, což sama ukázala na dostihové dráze. Má i velmi silný speed. Její otec byl pozdnější a i jeho potomci dozrávají s časem, i pro Krasavu tak může být každý další týden plusem v porovnání s předešlými výkony. Vážný uchazeč o dotované umístění. (miv)  

Krasava
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK
4. URBAN JOY
5. TIMEKEEPER
6. ALPHEUS
7. PARTYDAY


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net