SecretiveLordKdyž naposledy vyhrál České derby domácí odchovanec, byl Rainbows for Life u toho, Tehdy jako otec vítězné Ready for Life. Letos se na místo činu vrací s vnukem Secretive Lordem z chovu a stáje Rabbitu Trhový Štěpánov. Uspěje?

 

dres rabbit  SECRETIVE LORD
Egerton - Secretive Lady (Rainbows for Life)
Majitel: Stáj Rabbit Trhový Štěpánov
Chovatel: Rabbit Trhový Štěpánov a.s.                   
Trenér: Petr Juránek
Jezdec: ž. Michal Mach
Vývoj handicapu v ČR: 58 - 63 - 66,5 - 68 - 72,5

Kariéra:
Secretive Lord je společně se svým stájovým kolegou Montjeu Third a Albe Backem nejzkušenějším koněm ve startovním poli. Z 8 dostihů, které dosud odběhl, absoloval polovinu loni. Začal skromně - v bratislavské čtyřce na 1200 metrů začátkem srpna, v níž skončil čtvrtý z 5 koní, 5 délek za třetím koněm. Dostih vyhrál Grace of Gracie. Nijak slavně si nevedl ani o 2 týdny později v Karlových Varech, kde v Ceně EBF na 1600 metrů, kterou vyhrála Sedmikráska a Trip to Sydney skončil třetí, doběhl sedmý, třetí od konce. Pak ale následovala dvě trojková vítězství - nejprve na trati 1400 metrů, 2 1/2 délky před Johnny Whistle, a poté na v handicapu pod nejvyšší vahou.
Do letošní sezóny vstoupil druhým místem ve dvojkovém Memoriálu Josefa Brečku na 1600 metrů v Bratislavě, kde následně finišoval sedmý v Cene trojročných žrebcov na 1700 metrů. Stejné místo, ale nepříliš daleko od vítěze, obsadil i ve slovenské Velké jarní ceně (video). Místo ve startovních boxech derby si vybojoval ve Velké červnové, v níž získal pěkným závěrem čtvrté místo (video). 

Rodokmen:
Secretive Lord je synem Egertona, hřebce, který sbíral úspěchy na distancích od 2000 do 2400 metrů. Dvojnásobný vítěz Idee Hansa Preis (Gr.2, 2200 m), který doběhl druhý v Grosser Preis von Baden (Gr.1, 2400 m) či Preis von Europa (Gr.1, 2400 m), je otcem dvou klasických vítězů. Taggerton, mj. třetí v Českém derby před 3 lety, vyhrál Slovenský St. Leger (L), Love Me zvítězil ve Slovenském derby.
Matka Secretive Lady patřila k průměrným koním, ze 7 startů získala jedno vítězství v dostihu IV. kategorie na 1600 metrů v Netolicích, Secretive Lord je jejím prvním potomkem. Mateřský otec Rainbows for Life sice nebyl klasickým producentem vytrvalců, nicméně dva jeho potomci, Ray of Light a Ready for Life, zvítězili v Českém derby (Ray i na Slovensku), Ready for Life navíc vyhrála i St. Leger, o který Ray of Light přišel na cílové pásce.
Vytrvalost by Secretive Lordovi chybět neměla.

Naše resumé:
Až do Velké červnové neukázal tolik třídy, aby mohl reálně uvažovat o startu v derby. Ve Velké červnové ale podal velmi dobrý výkon, v posledních metrech získával na většinu finišujících koní. Pokud by v progresu pokračoval, a 200 metrů navíc by mu k tomu mohlo pomoci, může překvapit.    


SecretiveLord
foto Petr Nowicki

Předchozí vizitky koní startujících v 96. Mercedes-Benz Českém derby:
1. RUMPL CIMPR CAMPR
2. BONYS
3. ALBE BACK
4. URBAN JOY
5. TIMEKEEPER
6. ALPHEUS
7. PARTYDAY
8. KRASAVA
9. JOHNNY WHISTLE
10. GONTCHAR
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking