Cena mesta slusovice 19Dva a čtvrt roku od posledního triumfu se dnes v hlavním dostihu slušovického mítinku, Ceně města Slušovice (III.k., 3+, 1600 m, 45.000 Kč) prosadil devítiletý veterán SIGN OF THE ZODIAC (Clodovil) ze stáje AGA-Vlachovice, vedený ž. Zuzanou Vokálkovou. Někdejší jedničkový sprinter po startech v jedničkových a dvojkových dostihů po druhé v kariéře zkusil trojkovou konkurenci a výsledkem bylo 6. vítězství, které dosáhl v péči trenéra Františka Holčáka.

 
Cestu k úspěchu irskému bělouši usnadnila favorizovaná Gold Havanah (Havana Gold), která se v okamžiku startu vzepjala ve startovacích boxech a ztratila svého jezdce Michala Hroudu. Druhé místo, 1 1/4 délky za vítězem, získal hezkým finišem sedmiletý Valmont Ohne (Look Honey), třetí Swan Princess (Stormy Jail) v závěru odkázala na čtvrté místo dostih vodícího Alexandra (Approve).

Ani druhé trojkové klání dne, Cena spolku Dostihy Slušovice, z.s.s s finanční podporou Komerc Plus, s.r.o., smluvním dovozcem tenisové kolekce Völkl do ČR pro dvouleté na trati 1600 metrů, se neobešlo bez kolize. Krátce po startu ztratil jezdce Adama Floriana Sun Rain (Move Your Vision), který se ještě předtím střetl s Roncalem (Amaron), jehož jezdkyni Michele Musilové vypadly nohy ze třmenů a měla dost práce svého koně zvládnout. V závěru to ale byl právě RONCAL, pro stáj Dr. Charváta zakoupený jako odstávče za 10.000 € v Deauville, který měl v závěru nejvíce sil, a s přehledem dokázal zdolat favorizovaného Thomase (Dylan Thomas), jediného již startovavšího koně v poli, který od začátku protější roviny diktoval tempo. Třetí peníze získal první potomek Aurory (Stormy Jail) Avignon (Pouvoir Absolu).

Dalším vítězným debutantem trenéra Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charváta dnes byl tříletý valach FIRST OF ALL (No Risk At All), který s ž. Janem Faltejskem jistě o 1 1/2 délky porazil taktéž debutujícího Larinta (Sakhee's Secret) v proutěnkářské Ceně stáje Březová na 3200 metrů o 50 tisíc korun. Vítězný First of All je polobratrem neporaženého proutěnkáře Arkalona (Tiger Groom) a pro stáj Jiřího Charváta jej jako ročka získal za 35.000 € v Deauville Christian Richner.

Vedle tříletých se dnes ve Slušoivicích představili i starší proutěnkáři, jimž v úvodní Ceně D Plast (p.p. IV.k., 4+, 3800 m, 50.000 Kč) suverénně kraloval šestiletý MONTJEU THIRD (Pop Rock - Rabbit Montjeu, Montjeu) s žokejem Marcelem Novákem. Již v předešlém startu ve Slušovicích úspěšný zástupce stáje i chovu Rabbitu Trhový Štěpánov se brzo po startu dostal do čela, v posledním okruhu se úspěšně pokusil o trhák a ač na něj se zpožděním reagovala třídová Hessoesse (Cima de Triomphe), v cíli měl před klisnou náskok 15 délek.

Za nepříjemný pád v dostihu dvouletých se Adam Florian odškodnil triumfem s dosud nezvítězivším CHICO DE CHILLI (Age of Jape - Chilli, Sectori) v Ceně slušovické vážnice (hdcp V.k., 1800 m, 20.000 Kč), který od druhé Rabbit Win (Rip Van Winkle), ztrácející 2 délky, dostával 4 kila. Trenérce Heleně Vocáskovou a stáji Stanislava Chudáčka přinesl náplast za chybu Gold Havannah v hlavním dostihu čtyřletý valach EPAULED (Epaulette), který rok poté, co ve Slušovicích vyhrál míli, dnes ovládl 2900 metrů dlouhou Cenu Tippler Group, s.r.o. (IV.k., 3+, 30.000 Kč) s Michalem Hroudou v sedle.

Ani nejvyšší váha v poli 65,5 kg nezastavila čtyřletou DAPU (Bully Pulpit - Dánská Princezna, House Rules) v cestě za triumfem v Ceně stáje K-K Metal (IV.k., 3+, 1100 m, 30.000 Kč), sponzorované svým majitelem a chovatelem, díky které mohli František Holčák a Zuzana Vokálková po úspěchu v hlavním dostihu slavit double. Naopak nejnižší váha pomohla k úspěchu dosud nezvítězivší hnědce stáje Tippler Group s.r.o. GALÉŘE (Age of Jape - Galantery, Tobougg) z chovu Petra Karlíka, která v Ceně stáje Valencio (hdcp V.k., 3+, 2400 m, 20.000 Kč) nosila 50 kg, o 5 až 17 kg méně, než její soupeři. V sedle svěřenkyně Jana Demeleho, byla ž. Martina Havelková.

Závěrečná Cena stáje AGA Vlachovice (IV.k., 3+, 2200 m, 30.000 Kč), v níž se o odvážné sólo pokusil Goldenton, ale v závěru mu podlehl, zkompletovali další dnešní jezdecko-trenérský double jezdec Adam Florian a trenér Zdeněk Seménka zásluhou PRVNÍ DÁMY (z Puma po Sectori), jejíž otec Age of Jape (Jape) tak dosáhl hattricku. Klisna reprezentuje barvy stáje Cardboard, stejně jako výše zmíněný vítěz Chico de Chilli. Pro Adama Floriana byl druhý dnešní triumf vítězstvím s pořadovým číslem 50 a tak se ode dneška může pyšnit titulek žokeje. 

Miloslav Vlček  
           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net