PortorikosDva jedničkové dostihy připravilo pro svůj pátý letošní mítink závodiště v Karlových Varech. Cena města Karlovy Vary, dostih s dlouhou byť poněkud chaotickou (viz rámeček) historií bude prvním střetnutím tříletých se staršími na distanci 2000 metrů či delší, bohužel po škrtnutí Military Respect (Wootton Bassett) bude v poli pěti koní jediný tříletek, kterým je dosud pouze v trojkách skórující Cawok (Tagula).


Za tohoto stavu se zdá velmi nepravděpodobné, že by Vary mohly poprvé od triumfu Rabbit Motivmana před 6 lety vidět úspěch koně klasického ročníku. Zvláště když proti jedinému tříletkovi nastoupí hned 3 starší jedničkoví vítězové včetně statusem blacktype koně ověnčeného Father Frosta (Rip Van Winkle). Pro svěřence Josefa Váni, kterého pojede ž. Šafář, ale bude zítřejší dostih teprve druhým startem v kariéře na distanci 2000 metrů, byť jedno ze svých dvou blacktype umístění získal na trati jen o 200 metrů kratší. Výrazněji než distance ale proti němu mluví forma - v posledních třech startech na umístění nedosáhl.
V roli desetinového favorita nastoupí zítra na start šestiletý Portorikos (Intense Focus) s Martinem Laubem. Osminásobný vítěz přešel po loňské sezóně do stáje TVD a.s. a k trenéru Wroblewskémuv jehož péči nastoupí k druhému startu po třetím místě ve Zlatém poháru (I.k.). Na první triumf naopak stále čeká čtyřletý valach Lokotransu Oriental Glory (Soldier Hollor), který dal rokem na tomto mítinku přednost Velké ceně BBAG, v níž obsadil třetí příčku. Podceňovat rozhodně nelze odchovance Ekofarmy Rybár Orphea (Stormy Jail), který po sérii tří vítězství, završené v Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k.) neuspěl ve velmi dobře obsazeném slovenském Zlatém poháru.  

Kurzy na vítězství v Ceně města Karlovy Vary. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde.
kurzy vary cenamesta

Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího

Poprvé se dostih s názvem Cena města Karlovy Vary konal už v roce 1899, ale během let měnil výrazně propozici, běhal se i jako překážkový dostih, řadu sezón se nekonal vůbec a je diskutabilní, zda u něj lze uvádět, že se letos poběží 90. ročník. 

V posledních 10 ročnících se jej v průměru zúčastnilo 9,1 koní (nejvíce v roce 2017 - 12, nejméně v letech 2014 a 2018 - 7), letošní účast je tak nejslabší v poslední dekádě dostihu. Tříletý ročník má v dostihu v průměru 3,3 zástupce, naposledy tříletý kůň zvítězil v roce 2013, kdy uspěl Rabbit Motivman.

Vítězové posledních 10 ročníků Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího 

rok vítěz stáj jezdec trenér
2018 SIR SUN, 4 Lokotrans Chaloupka J. Urbánek L.
2017 VENILLIA, 4 Orling Janáčková I. Růžičková M.
2016 DALLY HIT, 5 Hippolit Star - Pejšková Palík Jiří  Pejšková I.
2015 LYSYAN, 7 Joly Murzabayev B. Blažková H.
2014 HIDDEN FLAME, 5  DAR Koplík Radek Koplík Z.
2013 RABBIT MOTIVMAN, 3 Rabbit Trhový Štěpánov Verner J. Petrlík A.
2012 GREEN DESTINY, 5 Ramzan Kadyrov Zatloukal M. Šavujev A.
2011 STARFIGHTER, 6 Figaro Zatloukal M. Demele J.
2010 OLIGARCH, 8 Stajňa Corinne ČR Chaloupka J. Popelka S.
2009 TEASSIO, 4 Hrubý Srnec M. Drlík J.


Druhou jedničkou dne je Velká cena BBAG (I.k., 3+, 1600 m, 160.000 Kč) pro koně z dražeb německé společnosti BBAG. I do tohoto dostihu přiveze favorita Greg Wroblewski, jehož svěřence Amazing Gangstera (Tai Chi) čeká po neúspěchu v derby návrat na mílovou distanci, na které dosáhl svého dosud největšího úspěchu. (miv)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net