Startovní listina 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou obsahuje jména všech 18 koní, kteří se znovu minulý týden do dostihu přihlásili. Ač na deklaraci jezdců měli trenéři čas do 15 hodiny, s výjimkou slovenského Vanduala (Rainbows for Life), kterého pojede později ohlášený Romain Julliot, byla známa jména všech jezdců už po desáté hodině. Do sedla obhájce vítěze Theophila (Elusive City) se za zraněného Josefa Bartoše vyhoupne ž. Jan Odložil, který s ním loni vyhrál Cenu Peruána.

 
Sottoventa (Fastnet Rock) povede Jan Kratochvíl, v sedle vítěze z roku 2017 No Time To Lose (Authorized) se poprvé objeví Jakub Kocman, Mazhilise (Country Reel) stejně jako v posledních startech pojede Jiří Kousek. Startovat bude i jedna žena - Veronika Škvařilová-Řezáčová, která bude v sedle outsidera All Scatera (Scater).

Vítěz loňského ročníku Velké pardubické Theophilos se letos postavil na start kvalifikačních dostihů dvakrát, v tom prvním hned zvítězil. V jubilejní 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se však bude muset obejít bez svého jezdce Josefa Bartoše. Zraněného žokeje nahradí Jan Odložil, který v sedle desetiletého ryzáka nebude úplným nováčkem. Zvítězili spolu v srpnu loňského roku v Ceně Peruána.
Ke změně jezdce přistoupil trenér Josef Váňa i v případě vítěze Velké pardubické 2017. V sedle No Time To Lose tentokrát bude Jakub Kocman. Žokej Jan Kratochvíl se představí v sedle Sottoventa, který letos startoval ve dvou kvalifikacích – jednou byl těsně druhý za Ange Guardianem, podruhé zvítězil. V sedle čtvrtého svěřence Josefa Váni Mazhilise bude žokej Jiří Kousek.
Dalším vítězem Velké pardubické na startu letošního ročníku je Tzigane du Berlais. Kvalifikaci pro start ve vrcholu překážkové sezony splnil na poslední chvíli, když jeho jediným letošním startem byla závěrečná kvalifikace. V sedle svěřence Pavla Tůmy bude pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek.

Nepřehlédněte: Zlatý důl jménem Shastye. Kam pozítří vystoupá cena její roční dcery?

Čtveřici šampionů minulých ročníků doplňuje Ribelino, který je v listině vítězů uveden v roce 2015. V prvním kole přihlášek vůbec nebyl zapsán, kvalifikační dostih ale během sezony absolvoval dvakrát. Do jeho sedla trenér Luboš Urbánek angažoval Thomase Boyera.
O úspěch v říjnovém dostihu bude usilovat vítěz letošní třetí kvalifikace Lodgian Whistle, o kterého se starají manželé Myškovi – žokej Jaroslav a trenérka Štěpánka. Další trenérka, Hana Kabelková, se na spolupráci se svým Talentem domluvila s Martinem Liškou.
Ke změnám v jezdeckém obsazení došlo u Hegnuse, který je v poslední době spojován především s žokejem Markem Stromským. Ten ale pojede vloni druhého Strettona a partnerem Hegnuse tak bude Lukáš Matuský.
Na startovní listině se objevují také jména zahraničních jezdců. Zatímco Niklas Lovén (Catch Life) a Sertash Ferhanov (Casper) mohou být už považováni za „domácí“, nováčkem bude ve Francii působící Hakim Tabet (Mahony) a také Romain Julliot v sedle slovenského Vanduala.
Po šesti letech bude na startu Velké pardubické žena. Veronika Škvařilová-Řezáčová si plní sen stejně jako v roce 2014 Martina Růžičková. Přes Taxis se vydá spolu s All Scaterem, který si o start ve Velké pardubické řekl při čtvrté, závěrečné kvalifikaci.

Dostihový mítink v neděli 11. října nabídne celkem 10 dostihů, když sem byly přeloženy i dva dostihy z původně plánovaného sobotního dostihového dne. První z dostihů startuje v 10:30 hod., samotná 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou odstartuje v 16:40 hod. Mítink se bude konat bez diváků. Česká televize nabídne už od 10:00 hod. přímý přenos na programu ČT Sport a ve 14:45 hod. se připojí i program ČT1.

Jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

(miv, tisková zpráva Dostihového spolku)

130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se záštitou ministerstva zemědělství
Stcc - cena L - 6+ - 6900 m - 3 000 000 Kč
1 ALL SCATER, 10 Veronika Škvařilová-Řezáčová 70,0 DS Řezáčová-Mikule
2 LODGIAN WHISTLE, 7 ž. Jaroslav Myška 70,0 Stáj Jeso
3 HEGNUS, 12 ž. Lukáš Matuský 70,0 Ševců
4 BUGSIE MALONE(IRE), 10 b Adam Čmiel 70,0 AGA-Vlachovice
5 CATCH LIFE(ITY), 12 ž. Niklas Lovén 70,0 Viktorie-UH
6 CASPER(FR), 8 A 1/2 ž. Sertash Ferhanov 70,0 DS Pegas
7 MAZHILIS(FR), 11 ž. Jiří Kousek 70,0 Köi Dent
8 SOTTOVENTO(GER), 8 ž. Jan Kratochvíl 70,0 Statek Chyše-Váňa
9 DULCAR DE SIVOLA(FR), 7 Josef Borč 70,0 DiJana Dobšice
10 STRETTON, 10 ž. Marek Stromský 70,0 Nýznerov
11 MAHONY, 8 ž. Hakim Tabet 70,0 Quartis-Zámecký Vrch
12 RIBELINO(FR), 12 ž. Thomas Boyer 70,0 Lokotrans
13 VANDUAL(SVK), 12 b ž. Romain Julliot 70,0 VADUAL (SVK)
14 PLAYER, 8 ž. Marcel Novák 70,0 Nýznerov
15 THEOPHILOS(FR), 10 b ž. Jan Odložil 70,0 Dostihový klub iSport-Váňa
16 NO TIME TO LOSE(GB), 11 j Jakub Kocman 70,0 DS Paragan
17 TZIGANE DU BERLAIS(FR), 9 s ž. Jan Faltejsek 70,0 Dr. Charvát
18 TALENT, 9 ž. Martin Liška 70,0 DS Kabelkovi


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net