synthPardubické dostihové závodiště ožije poslední červencový víkend už druhým ročníkem Velké pardubické rodinné pouti. Do areálu Synthesia Parku se tak vrací bohatý program pro všechny generace. Na své si přijdou i milovníci dostihů, které samozřejmě nemůžou chybět, zvlášť když je „okoření“ sám legendární žokej Josef Váňa.

 

Myšlenka Velké pardubické rodinné pouti se narodila v loňském roce, když chtělo vedení závodiště nabídnout atraktivní program pro diváky i o prázdninách. A podařilo se. „Vloni jednodenní pouť navštívily tisíce lidí, proto jsme se rozhodli v realizaci pokračovat. Letošní program jsme rozšířili na dva dny a stejně jako v loňském roce jej spojili i s dostihovým dnem a rodeo soutěžemi. Na své si tak zcela určitě přijdou skutečně všechny generace i skupiny diváků,“ říká ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

 

Velká pardubická rodinná pouť, konaná pod záštitou primátorky města Štěpánky Fraňkové, začíná už v sobotu 27. července a skončí o den později. Areál Synthesia Parku bude nabitý soutěžemi, atrakcemi a zábavou. Připraveny jsou ochutnávky a soutěže klasických piv i pivních speciálů, a to v rámci Pivního festivalu. V dalším programu nebudou chybět projížďky kočárem, ukázky sportovní kynologie, poníci či prezentace zvířat ze ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Svou techniku předvedou také jednotlivé složky integrovaného záchranného systému. Dovednost a šikovnost si budou moci návštěvníci vyzkoušet např. při lukostřelbě, na horolezecké stěně nebo při jízdě na elektronickém býkovi. A protože se jedná o pouť, chybět nebude ani lunapark a pouťové atrakce či soutěže a hry pro děti. Součástí dvoudenního programu budou i atraktivní rodeo soutěže v rámci PRORODEO TOUR 2013.

 

„Sobotní část programu bereme jako předehru k nedělnímu odpoledni. To jsme totiž připravili letní dostihový den, jehož vrcholem bude Dostihový pohár Josefa Váni,“ upozorňuje Michael Skalický. Dostihový pohár, nesoucí jméno osminásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váni, je novinkou letošní sezony. Jedná se o třídílný seriál klasické steeplechase, jehož první kolo se odehrálo na konci června v Karlových Varech. Pardubice jsou jeho druhou zastávkou, seriál skončí v srpnu v Mostě. Každý z dostihů je dotován jedním milionem korun. „Pohár Josefa Váni je jedním z devíti dostihů, které jsme na nedělní odpoledne připravili,“ doplňuje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický a dodává: „Současně s tímto dostihovým mítinkem ale bude i v neděli pokračovat program Velké pardubické rodinné pouti. Zveme proto všechny, nejen Pardubáky, k nám na závodiště. Každý si u nás z programu určitě vybere.“

 

Velká pardubická rodinná pouť, společně s Prorodeo Tour 2013, se v Synthesia Parku koná v sobotu a v neděli 27. a 28. července po celý den. V neděli 28. července od 13 hodin pak postupně odstartuje celkem devět dostihů včetně Dostihového poháru Josefa Váni.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net