global man5V loňském roce měl vítěz francouzského derby Reliable Man (Dalakhani) ma startu Českého derby syna Ratea, který patřil k nejšancovějším koním, ale nakonec trochu zklamal pátým místem. Letos bude mít i mezi českými chovateli populární plemeník na startu dalšího syna. Povede si Global Man lépe než loni Rate? 


 

dres  GLOBAL MAN (FR) 
Reliable Man - Girl Westminster (Rock of Gibraltar)
Majitel/Chovatel
: Westminster Race Horses
Trenér: Václav Luka
Jezdec: ž. Petr Foret
Kariéra: 7 startů, 1 vítězství, 3 umístění, 360.450 Kč
Eliminační handicap: 73,5

Kariéra:
Global Man je vlastním odchovancem stáje Westminster Race Horses Mariana Ziburskeho.

Dosud nikdy v historii nebylo České derby takovým soubojem francouzských forem jako letos, kdy na jeho startu stanou hned 4 koně běhající ve Francii. Ale zatímco pro Kamssia, Surabayu i ve Francii registrovaného L'Ienisseie bude derby českou premiérou, Global Man už jednou v Česku startoval. Ve Velké červnové obsadil čtvrté místo a ukázal. že v derby má co dělat. Ač na vítězného Tcheque King ztrácel necelé tři délky, do dostihu nastupoval s 1,5 kilogramovou penalitou, po jejímž započtení byl jeho výkon lepší než Dragon Arrow a Kmotra, kteří skončili před ním a přiblížil se i Tcheque King. Ač podle nás neměla Velká červnová letos tak silné obsazení jako jindy, Global Man v ní ukázal dlouhý táhlý závěr a naznačil, že by mu dalších 200 metrů nemuselo být ke škodě, ba naopak.
Velmi dobou formu ukázal i v předešlých francouzských startech, kterým dominovalo březnové vítězství v Lyonu na trati 2150 metrů na all-weatheru. Na stejné dráze i distanci si navíc letos připsal i jedno třetí a jedno čtvrté místo. 

Rodokmen:
Global Man je synem i u nás dobře známého plemeníka Reliable Mana (Dalakhani), vítěze francouzského derby na 2100 metrů a Gr.1 dostihu v Austrálii na 2 kilometry. Hřebec, působící střídavě v Německu a ve Francii a zároveň pendlující na Nový Zéland, je otcem 16 blacktype vítězů a nedělá mu problém produkovat vytrvalce, jak ukázal například vítězkou Victoria Oaks (Gr.1, 2500 m) Miami Bound či Sentimental Miss, která zvítězila v New Zealand Oaks (Gr.1, 2400 m).
Matka Girl Westminster (Rock of Gibraltar) neběhala a Global Man je jejím prvním potomkem. Bába Globuli (Surako), německá listed vítězka na míli, je mj. matkou druhého z naší Velké jarní Glorious Eagle (Auenadler),francouzského vítěze na míli Gloriosa (Areion) či páté z Oaks Glosy (Saddex). V Německu její syn Globus (Areion) vyhrál Preis der Winterfavoritem (Gr.3, 1600 m) a doběhl třetí v tamních 2000 Guineas (Gr.2, 1600 m), jeho pravý bratr Go Go Gadget vyhrál norské derby na 2400 metrů.    

Resumé:
Vytrvalost mu zřejmě nechybí, třída, navzdory našim výhradám vůči úrovni Velké červnové, také ne. Silný táhlý finiš z hlavního derby trialu a dobrá francouzská forma - to jsou dva argumenty, které nás přesvědčují, že by Global Man měl bojovat o místo na tabuli.

Předchozí vizitky:
1. KMOTR
2. SUBARAYA    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net