S 13 absolvovanými starty je suverénně nejzkušenějším koněm letošního derby a díky více jak 46 tisícům vydělaných eur i daleko nejbohatším koněm na jeho startovní listině. Přesto o ní víme hodně málo nebo přesněji hodně málo toho víme o tom, jak se srovná s nejlepšími českými tříletky. S žádným z nich se dosud v dostihu nesetkala a derby bude její premiérou i v barvách Hany Veselé a přípravě Václava Chaloupky. 


 

dres  SURABAYA (FR) 
Gutaifan - Sign Your Name (Areion)
Majitel: Hana Veselá, Chovatel: Haras de Beauvoir
Trenér: Václav Chaloupka
Jezdec: ž. Martina Havelková
Kariéra: 13 startů, 4 vítězství, 7 umístění, 46.340 € 
Vývoj handicapu ve Francii: 39 - 38,5 - 38/37,5 - 36,6 - 35,5 - 34,5

Kariéra:
Surabaya byla jako roček prodána na elitní srpnové dražbě ročků v Deauville za 85.000 €, do Česka byla zakoupena po třetím místě v květnové prodejce v Saint-Cloud za 35.119 €.

Nová akvizice Hany Veselé má za sebou již 13 startů, z nichž 7 absolvovala jako dvouletá. V první sezóně získala dvě vítězství na 1200 i 1800 metrů. Letos s výjimkou úvodního handicapu běhala jen prodejní dostihy a po vítězství v dubnové prodejce na 1800 metrů letos poprvé změnila majitele. Podle francouzských ratingů letos její forma slábne - do sezóny Vstupovala s 38 kg a její rating postupně klesl na 34,5 kg, který získala za třetí místo v prodejce v Saint-Cloud na 2100 metrů (viz záznam) na hluboké dráze, po kterém byla zakoupena do Čech.

Rodokmen:
Klisna je dcerou plemeníka Gutaifana (Dark Angel), špičkového dvouletka, vítěze Flying Childers Stakes (Gr.2, 1000 m) a druhého v Prix Morny (Gr.1, 1200 m), který stejně jako jeho otec Dark Angel odešel do chovu už po skončení sezóny ve dvou letech. Prvních pět sezón od roku 2016 až do loňska strávil v irském Yeomanstown Stud, letos se přesunul do Francie a jeho poplatek klesl z počátečních 12.000 € na 3.500 €. Dosud dal 3 blacktype vítěze v čele s mílařkou Fev Rover. Míle je mezi jeho nejúspěšnějšími potomky vesměs stropem, většinu se cítí nejlépe na sprinterských distancích.
Matka Sign Your Name, dcera šampióna německých sprinterů Areiona (Big Shuffle), vyhrála ve třech letech jeden mílový dostih v Německu. Surabaya je jejím druhým potomkem, o rok starší Speed Dating (Outstrip) vyhrál jeden mílový dostih v Anglii.     

Resumé:
Ač se v rodokmenu vytrvalecké geny špatně hledají, klisna byla schopna velmi solidně absolvovat dostih na 2100 metrů na velmi měkké dráze, byť ani tím plně nerozptýlila naše obavy o svých vytrvaleckých ambicích. Proti ní mluví soudě dle ratingů klesající forma, které jen těžko prospěla změna prostředí. Ač by každý francouzský vítěz z velkého závodiště měl být u nás brán velmi vážně, příliš nevěříme tomu, že by dosáhla na dotované umístění. (miv)   

Předchozí vizitky:
1. KMOTR    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net