LysaPředposlední dostihový den letošní sezóny v Lysé nad Labem (dostihy se sem ještě vrátí 5. října) přinesl první letošní vítězství páté z Jarní ceny klisen Kobi, která pod vedením ž. Korečkové těsně vybojovala hlavní rovinový dostih, Cenu CK Martin Tour. Neporaženost na překážkách udržel svěřenec trenéra Wroblewskiho Pegas.


Favoritem Ceny CK Martin Tour na 1700 metrů byl další zástupce klasického ročníku Feraclos (Sakhee). Ryzák připravovaný trenérkou Blažkovou, který doběhl mj. čtvrtý v Memoriálu Dr. Frankenbergera v Mostě a poté vyhrál v Ebreichsdorfu, měl jako jediný mezi 11 účastníky dostihu výhodu domácího prostředí. Tempo v dostihu udával bělouš Dublér (Look Honey), a v posledním oblouku se protlačil do čela favorizovaný Feraclos a zdálo se, že potvrdí svou sázkovou úlohu. V cílové rovině ale ještě přišel speed nejméně zatížené Kobi (Toylsome) stáje DS Maentiva, která o krk odsunula Feraclose na druhé místo. Třetí Texalita (Bully Pulpit) sledovala jejich boj s odstupem tří délek. Tabulový doběh doplnila čtvrtá Rabbit Medicean (Medicean) a pátá Old Story (Acces to Java), která potrápila před startem svého jezdce Petra Foreta.

Vrchol překážkové části programu, Steeplechase cross country Micronix na 4200 metrů, měl desetinového favorita v Hawa Balim (Royal Applause), který tu počátkem července snadno v podobném dostihu triumfoval. Ten ale nakonec stačil jen na čtvrté místo. Leaderem první části dostihu byl nejstarší kůň v poli, dvanáctiletý Ilex the Great (Alex the Great), ale tomu se moc nechtělo přes Irskou lavici a tak od něho převzal vedení letos debutující svěřenec trenéra Theimera Liesbrief (Cumbrales). Tím byl vpodstatě dostih rozhodnutý, protože zástupce stáje Lucie Vránová už jen kraloval soupeřům a cílem pod vedením ž. Marka Stromského proběhl s náskokem sedmi délek na outsiderku Grizlu (Magnus), která o krk za sebe odkázala Ilex the Greata. Dostih nakonec dokončila jen pětice koní.

V úvodním dostihu mítinku, Proutěných překážkách Kenox, potvdil roli desetinnového favorita Pegas (Excellent Art). Podstatnou část odvodil Maltamo (Dashing Blade), ale po překonání poslední překážky Pegas opět dokumentoval svou rovinovou třídu a o 3 délky zvítězil. Loňský vítěz rakouské Velké jarní ceny tedy zatím má na skocích poutavou bilanci - dvě vítězství ze dvou startů.

Během dostihového odpoledne žádný z jezdců nedokázal vyhrát dvakrát a ani nikdo z trenérů si nepřipsal se svými svěřenci double. (mze).

 

 

 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking