karlovy varyPřitažlivé hlavní body nedělního karlovarského programu na závodišti ve Dvorech opanovali desetinoví favorité. V Ceně Masise se velmi snadno prosadila svěřenkyně Pavla Tůmy a reprezentantka Stáje Charvátová Skara, která tak zůstává neporažená. V Lázeňské míli vkročil do světa českého turfu vítězně svěřenec trenéra Šavujeva Zazou, který o necelou délku za sebou zanechal třetího z Českého derby Tamarind Covea. V sedlech obou vítězů byl šampion Bauyrzhan Murzabayev. Mladý jezdec dosáhl během odpoledne hattricku a šampionát vede se 45 body a 31 vítězstvími. Pro zajímavost - loni zvítězil 35x...


Na start Ceny Masise - poháru Grandhotelu Pupp, za podpory společnosti Charvát Group s.r.o., se po škrtnutí Lutigera postavila sedmička koní. Desetinovou favoritkou (1,6:1) dostihu byla vítězka Simsonovy ceny Skara (Clodovil). Ta se po startu objevila na čele, ale v oblouku již byla schována za vítězem z Brna Galisem (Suteki Shinkusekun). V cílové rovině klisna vedená Bauyrzhanem Murzabayevem zapnula znovu a soupeři neměli šanci. Pět délek nadělila v cíli druhému Montjeu Third (Pop Rock). Třetí místo obsadila s téměř osmidélkovou ztrátou Chiquitita Chic (Lilbourne Lad), vítězka dostihu EBF z Mostu. Skara zvládla 1200 metrů na pružné dráze za 1:14,70.

Ostře sledovaným byl také start mnohonásobného grupa-vítěze a pátého z Dubai World Cupu Zazou v majetku Ramzana Kadyrova, který se po deseti měsících přestávky vracel na dostihovou dráhu. Osmiletý hnědák měl v Lázeňské míli - Ceně společnosti Charvát Group s.r.o. sedm soupeřů včetně Tamarind Covea (Galileo), třetího z derby i z Bratislavské míle. Polovinu ze startovního pole tvořili zástupci klasického ročníku a jediným koněm, který je dokázal porazit, byl právě favorizovaný Zazou (Shamardal). Zvítězil o třičtvrtě délky a potvrdil slova svého trenéra o tom, že zatím nemá moc chuti k běhání. Jezdec ho totiž musel několikrát upozorňovat bičíkem, že se běží. Jako druhý dosáhl cíle Tamarind Cove a třetí příčkou mile překvapil Lorpen (Orpen), který naposledy startoval ve Velké jarní ceně, kde byl pátý. Blízko vítězi byla i čtvrtá Cassie (Alexandros). První čtyři koně se v cíli vešli do rozmezí jeden a třičtvrtě délky. 

Skara
FOTO: Dvouletému ročníku vládne Skara. Zvítězila nejen v Simsonově ceně, ale také v jedničkové Ceně Masise

Při svém třetím letošním startu potěšila svého trenéra Michala Tajmra a stáj Strojírna Litvínov vítězstvím Lužnice (Kalanisi). Kvalitní klisna, která byla loni třetí v Jarní ceně klisen a Oaks, se často potýkala se zdravotními problémy a snadným čtyřdélkovým vítězstvím nad Seepem (Shirocco) v dobře obsazené Ceně Tempo Servis CZ, a.s. předvedla, že stále hodně umí. Favorizovaný Sundara (Galileo) skončil v dostihu až pátý. 

Žokej Bauyrzhan Murzabayev zvítězil v obou hlavních dostizích v sedlech favoritů a nejinak tomu bylo v trojkovém handicapu na 1400 metrů, Ceně společnosti Rabbit Trhový Štěpánov, kde vedl svěřenkyni trenéra Ing. Vrby Detekci (Bully Pulpit). Loňská dvojnásobná vítězka navázala na svůj dubnový triumf z Prahy poté, co silným finišem v cílové rovině míjela jednoho za soupeře za druhým. Nejblíže jí byl v cíli druhý College Succes ( Miesque´s Son), ale výborně zaběhl také osmiletý Moonglas, který za vítězkou zaostal o délku a čtvrt.

Mezi dvouletými v Ceně EBF zanechala výborný dojem Sedmikraska (Excellent Art) stáje DS Pegas, která si při svém debutu poradila s osmi soupeři a zvítězila pod vedením ž. Foreta  po taktice start-cíl. V dostihu byli dva koně s dostihovouu zkušeností a ani jeden z nich se nedokázal prosadit na tabuli. O dvě a půl délky druhá doběhla Lady Denisa (Sir Percy), za nímž o půl délky dostih dokončil polobratr Trip to Rhodose, Trip to Sydney (Sunday Break). Favorit Soson (Authorized) doběhl až na čtvrtém místě.

Součástí karlovarského programu byly také dva dostihy čtvrté kategorie. V Ceně Hipodromu Holoubek viděli diváci dramatický boj dvou koní. O hlavu přejezdila Armanna (Tiger Cafe) a ž. Šafáře am. Radka Hradcová v sedle rodinného Charismatica (Pop Rock) připravovaného Tomášem Váňou. V závěrečné Ceně Galopp Reporteru na 2200 metrů se prosadil devítiletý matador Honey Bunny (Look Honey), který tak po dvou letech vybojoval pro stáj Hippolit Star Pejšková vítězství. V jeho sedle byla Ing. Helena Pejšková. (mze)


  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net