Dražební společnost Arqana zveřejnila katalog na Summer Sale, letní mixed dražbu, která proběhne od 29. června do 1. července v Deauville. Nabízí celkem 593 koní, z toho 81 dvouletků v breeze-up části dražby, kteří se potenciálním zájemcům předvedou 29. června na all-weather dráze v Deauville.


Po dvouletcích bude následovat 156 tříletků tzv. stores s potenciálem pro překážkové dostihy a 23 dvouletků v tréninku z výprodeje jedné z předních francouzských překážkových stájí Ecurie Centrale, mezi nimiž nechybějí ani tři potomci účastníka Českého derby a bývalého svěřence Arslangireje Šavujeva Bathyrhona (Monsun), který je v katalog zastoupen celkem 5 potomky. Katalog dále nabízí 127 klisen a matek, jednoho plemeníka a 206 koní v tréninku.

Jednu chovnou klisnou přispěl do katalogu i Trávníčkův francouzský hřebčín Haras de Beaufay, který nabízí čtyřletou anglickou odchovankyni Pepper Bay (Cable Bay) (lot 336), březí po vítězi francouzského derby Prix du Jockey Club (Gr.1) i Champion Stakes (Gr.1) Almanzorovi (Wootton Bassett). Vítězku jednoho dostihu ve dvou letech zakoupil v prosinci v Newmarkletu Tomáš Janda za 47.000 gns. Polosestra vítěze Curragh Stakes (Gr.3) a Mercury Stakes (Gr.3) Hit The Bid (Exceed and Excel) byla vydražena březí po vítězi Richmond Stakes (Gr.2) Land Force (No Nay Never), hříbě se ale narodilo mrtvé. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net