arqana zanr18I druhý den aktuálně probíhající dražby ročků společnosti Arqana v Deauville byli aktivní oba bloodstock agenti, působící v našem turfu a stejně jako během prvního dne i den druhý pořadatelé čelili poklesu ekonomických ukazatelů. Prodáno bylo 93 ze 116 nabídnutých ročků (80,17%), průměrná cena klesla z loňských 35.676 € na 32.882 €, ztratil i medián, který z 27.000 € klesl na 24.000 €.


Oba bloodstock agenti dnes vydražili jedno ročka, ale Richnerem za 10.000 € zakoupený lot 328, ryzák po Manduro (Monsun) z francouzské listed vítězky Trip To The Moon (Fasliyev), pravý bratr vítězky Prix Vanteaux (Gr.3), byl kupován pro slovenského klienta, a tak se s ním setkáme zřejmě jen při startech našich koní na Slovensku.

Tomáš Janda, nakupujícíc pro českého klienta, dnes za 24.000 € získal lot 310, dosud nepojmenovanou, ve Francii narozenou a tudíž k zisku francouzských prémií kvalifikovanou ryzku, dceru solidně se rozjíždějícího vítěze francouzského derby Intella (Galileo). Matka Jandovy akvizice, dvojnásobná vítězka Street Lightning (Best of the Bests), se umístila na druhém místě v listed Prix des Jouvenceaux ve Vichy a v chovu již dala 4 vítěze ze 6 potomků dostihového věku, z nichž ten nejúspěšnější, klisna Aylin (Gold Away), vyhrála 6 dostihů, umístila se v listed a vydělala přes 105 tisíc eur. (miv)   
  
Související článek:
Z úvodního dne francouzské dražby putují do ČR tři ročci za 137 tisíc €    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking