richner arqanaJedna dvouletá klisna putuje z dnešní Breeze-Up dražby společnosti Arqana, konané v Saint-Cloud, do českého turfu. Je jí dosud nepojmenovaná dcera vycházející hvězdy francouzského chovu hřebce Le Havre, kterou koupil Chris Richner.


Klisna francouzského původu, nabízená jako lot 89 a vydražená za 25.000 euro, je dcerou klisny Music House (Singspiel), třetí z Derby du Midi (L), matky jednoho vítěze ze dvou startovavších potomků. Otec Le Havre (Noverre), vítěz francouzského derby, měl loni na dráze první ročník tříletých a v něm dvojnásobnou klasickou vítězku Avenir Certain a další dva grupové vítěze. Cval nové akvizice si můžete prohlédnout zde.

lehavre 89


Celkem bylo na dražbě prodáno 88 ze 119 nabízených dvouletků, jejichž průměrná cena dosáhla částky 93.216 euro oproti loňským 77.069 euro. Meziročně stoupl i medián z 55 na 60 tisíc euro. Nejdražším koněm dražby byl za 600.000 euro vydarežný lot 132 - syn plemeníka Oasis Dream, polobratr Gr.1 vítězky Maids Causeway, kterého získala katarská Al Shaqab Racing. Ta koupila celkem 7 z 10 nejdražších dvouletků dražby.  

 
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net