richner chris new2Do historie českého turfu vstoupila Breeze-up dražba společnosti Osarus před třemi lety, kdy na ní byla zakoupena tehdy dvouletá hnědka Blessed Kiss (Kentucky Dynamite), která o rok později vyhrála České derby. Za pár dní bude dražba psát evropskou historii - stane se první evropskou dražbou plnokrevných koní, která bude probíhat pouze on-line.


Poté, co dvakrát posunula termín své breeze-up dražby, se společnost Osarus, spadající pod křídla mocných Tattersalls, rozhodla pro historický krok - uspořádat jako první v Evropě dražbu on-line. Tímto způsobem sice již proběhlo pár dražeb podílů na plemenných hřebcích, ale dosud nikdy celá dražba. 

"Zájemci se musí před dražbou registrovat, dostanou heslo a poté mohou přes internet přihazovat," vysvětluje podmínky průběhu dražby bloodstock agent a zástupce Arqany pro střední Evropu Christian Richner. "Bude též možno přihazovat po telefonu, ale pořadatelé se snaží tuto alternativu omezit na minimum."

Katalog na dražbu, která se uskuteční 27. května, je známý již řadu týdnů, v průběhu času však v něm došlo k řadě změn. Někteří koně byli staženi, naopak pár se jich sem přesunulo z bádenské breeze-up dražby, u níž zatím není jasné kdy a zda vůbec se uskuteční. Aktuální seznam najdete na stránkách Osarusu.

Dnes také proběhnou první "breeze" - předváděcí cvaly. "Koně budou natáčeni a fotografováni, i v chůzi a v klusu a filmy budou posléze publikovány online," vysvětluje Richner. Ten se sám hodlá zůčastnit předvádění koní ve cvalu na dráze Argentan. "Tam by se mělo představit zhruba 40 koní, které bych si rád prohlédl. Pokud budou zájemci, zkontroluji koně i ve stájích," dodává Richner, který už má několik klientů, kteří by rádi na dražbě nějaké koně koupili.

Sám Richner vidí možnosti online dražby trochu rezervovaně. "Dlouho jsem o tom diskutoval s lidmi z Osaruru. Bude to první dražba tohoto typu v Evropě a její základy se hodně liší ve srovnání s úspěšnými dražbami, které letos proběhly online v Austrálii, takže nikdo neoplývá příliš velkými mabicemi, ale všichni doufají v co nejlepší prodeje. Osobně si myslím, že půjde uskutečnit pár zajímavých nákupů za rozumné ceny, protože prodejci chtějí a musí prodávat," uzavírá Richner. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking