lot 17 osarusVe Francii dnes proběhla historicky první on-line dražba plnokrevných koní. Premiéru připravila společnost Osarus patřící pod křídla Tattersalls, která se kvůli omezením, jež způsobil boj proti koronaviru, rozhodla svou breeze-up dražbu uspořádat on-line. Vzhledem k okolnostem se dá hovořit o úspěchu, byť nové majitele našla jen necelá polovina nabízených koní (loni 63,5%) a průměrná cena meziročně klesla o 24%.


Celkem bylo prodáno 32 z 63 nabídnutých dvouletků za průměrnou cenu 17.222 €. Nejdražším koněm dražby byl za 58.000 € vydražený lot 30 (na odkazech všech koní najdete nejen rodokmen ale i předváděcí cval a foto) syn plemeníka Intello (Galileo), kterého získala MAB Agency. Hřebec je polobratrem v listed umístěné Galaxe (High Chaparral), v listed se opakovaně umístila i matka Galaxie des Sables (Marchand de Sable).

Na dražbě nakupovali i čeští majitelé. Nejdražšího koně získala paní Vanda Adamcová, která za 7.000 € vydražila ve Francii narozeného bělouše po vítězi Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) Wootton Bassett (Iffraaj), nabízeného jako lot 17. Hřebec je prvním potomkem své matky, jednou ve třech letech umístěné Dazary (Sinndar), která je však polosetrou Gr.3 vítěze Darbuzana (Zamindar).     

Dva dvouletky vydražil pan Luboš Velecký, který získal jednoho valacha a jednoho hřebce. Dražším z vydražené dvojice byl do dražby dodatečně přihlášený lot 44bis, ve Francii narozený valach po vítězi španělských 2000 Guineas Dink (Poliglote), který stál 5.500 €. Matka Little Tinka (Three Valleys) vyhrála jeden dostih ve Španělsku a z jejích 3 startovavších potomků si nejlépe vedl Alexander (Montjeu), který ve Španělsku vyhrál 3 dostihy. 

O 500 euro lacinější byl lot 18, taktéž francouzský rodák, jehož otcem je vítěz německého derby Waldpark (Dubawi). Matka Demjie (Elusive City) neběhala a nabízený hřebec je jejím prvním potomkem. Neběhala ani bába Decouverte (Rainbow Quest), je však pravou sestrou listed vítěze Simplexe a v chovu dala 3 vítěze. (miv)

Kompletní výsledky dražby

lot 18 osarus lot 44bis osarus  

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking