Bezprecedentní situace vyvolaná pandemií Covid-19 dovedla trojici evropských dražebních společností - Arqana, Osarus a Tattersalls Ireland - ke společnému postupu při řešení uspořádání letošních dražeb ročků. Výsledek zveřejnily ve včerejší tiskové zprávě.

 
Nejvýraznější změnou je posun elitní francouzské dražby Arqana Vente de Yearlings d'Aut, tradičně konané v srpnu, na termín o měsíc později. Dražba, na níž byl nakoupen například Shamalgan (Footstepsinthesand), se letos bude konat ve dnech 24.- 26. září.

Kvůli tomu se mění termín Tattersalls Ireland Yearling Sale, populární zdroje ročků pro český turf, která se  posune o den dopředu, aby s francouzskou dražbou nekolidovala. Začne už 21. září a skončí o dva dny později.

Osarus, jejíž brezee-up proběhl, jako první evropská dražba plnokrevníka v historii, pouze v režimu on-line, letos neuspořádá svou dražbu ročků, původně vypsanou na 1. a 2. září. Zhruba 150 ročků, kteří měli být na ni nabídnuti, budou součástí říjnové dražby ročků společnosti Arqana, která se tak protáhne na 5 dní. Začne 19. října.

Zatím není jasné letošní konání Arqana V2 dražby, která bezprostředně navazovala na srpnovou dražbu a změny se očekávají i u letní dražby francouzské společnosti, kde by mohlo být nabídnuto dalších 50 ročků Osarusu. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking